Parashikimi i motit për ditën e sotme, 24 prill 2028

Tuesday, 24 Prill 2018 07:58

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime në zonat Perëndimore por vranësira kalimtare do ketë në zonat Lindore të vendit. 

Pasditja fuqizon vranësirat në territor duke sjellë shira të përkohshëm në ekstremet Veri- Verilindje të vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit vijojnë më një rritje të lehtë gjatë mëngjesit ndërsa mesdita do të ruajë vlera termike thuajse konstante.

Era do vijojë të fryjë mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor dhe për pasojë në brigjet detare vijon dallgëzimi 2 ballë.

Europa

Pjesa më e madhe e Europës paraqitet në ndikimin e motit të paqëndrueshëm duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë të pranishme.

Përjashtim bën Mesdheu dhe Europa Juglindore të cilat vijojnë në kushtet e motit të kthjellët dhe vranësirave të shpeshta.

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 10:59

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy vajza ndërrohen në maternitet, fati i njërës doli i tmerrshëm

Globi

Dy vajza ndërrohen në maternitet, fati i njërës doli i tmerrshëm

Kjo është ajo që ka marrë nga jeta një vajzë e cila në fakt fatin duhet ta kishte ndryshe, sepse plot 30 vjet më parë, e ndërruan në maternitet duke...

Tre ditë para ndeshjes, një tjetër futbollist braktis Kombëtaren

Sport

Tre ditë para ndeshjes, një tjetër futbollist braktis Kombëtaren

Ditën e sotme një tjetër futbollist ka vendosur që të largohet nga grumbullimi i Kombëtares për ndeshjet kundër Skocisë dhe Uellsit. Emir Lenjani ka braktisur përfundimisht grumbullimin e kombëtares, pasi...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Aktualitet

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës ka ndodhur një aksident ku një makinë është përplasur me një triçikël. Nga pamjet dallohet se vetura është kthyer përmbys, por për fat të mirë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!

 

Joomla! Debug Console

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries