Këshillat e stilistëve për veshjet e verës 2018

Tuesday, 24 Prill 2018 16:40
Foto ilustruese Foto ilustruese

Stilistët me famë botërore kanë dhënë këshillat e tyre se si të dukeni sa më fashion këtë verë.

Në këtë artikull do të keni mundësinë të merrni disa nga këshillat e tyre përsa i përket ngjyrave dhe modeleve të prerjes.

Ngjyrat e forta janë një nga trendet e sezonit, si lejlaja, e verdha, e kuqe dhe jeshile.

Firmat e njohura si Balenciaga apo Victoria Beckam kanë kthyer këtë sezon veshjet njëngjyrëshe nga koka tek këmbët. Provojeni dhe do të dukeni shumë fashion.

Summer fashion trends 2018 crayola colours

Ngjyrat pastel vazhdojnë të jenë një ‘must’ i sezonit, ku firmat e njohura si Celine, Chanel, Emporio Armani etj kanë nxjerrë disa fustane tepër interesant.

Summer fashion trends 2018 pastel colours

Stilistët kanë rikthyer përsëri mëngët e fryra të vieteve 80’, këtu mund të gjeni disa nga modelet e tyre.

summer fashion trends 2018

Copat me kuadrata të cilat i pamë edhe gjatë dimrit, do të jenë shumë në modë edhe në periudhën e verës. Në fustanet apo në xhaketat e holla që përdorim në darkë.

spring fashion trends 2018

Një nga trendet që rikthehet pas disa debatësh janë pendët, do t’i shikoni tek fustanet, do të mbulojnë një pjesë të madhe të copave ose vetëm si shirita të hollë.

Summer fashion trends 2018 feather clothes

Pantollanat e shkurtra, me lule dhe ngjyra por edhe ato lisho do të mbizotërojnë në veshjet e blogereve këtë verë, lehtësisht të kombinueshme me atlete apo taka, gjatë paradites apo në darkë. Duhet t’i keni një palë të tilla në garderobën tuaj.

Summer fashion trends 2018 suit shorts

Fundet dhe fustanet plastike, dolën në modë që vjet dhe do të vazhdojnë edhe për këtë sezon, kështu që ruajini nëse i keni blerë që vjet ose mund të blini të tjerë sepse do t’i shikoni kudo dhe mund të bëni kombinime të hatashme.

Summer fashion trends 2018 wet look clothes

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 16:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...