Moti nesër/ Ja zonat ku priten reshje

Tuesday, 24 Prill 2018 18:19
Foto ilustruese Foto ilustruese

Sipas Institutit të Gjeoshkencave vetëm në qarkun e Kukësit priten reshje shiu ditën e nesërme por do të jenë lokale dhe të dobëta.

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë, dt.25) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

  • Në bregdet: 11/ 24 °C
  • Në vendet e ulëta: 11 / 27 °C
  • Në vendet malore: 9 / 24 °C

ERA

Sot pasdite dhe nesër  pritet të fryjë erë e lehtë.

ZJARRET NË PYJE

Sot pasdite dhe nesër pritet nivel “I MODERUAR” rreziku për zjarre në pyje në qarqet Tiranë, Fier dhe Gjirokastër. N? disa qarqe pritet rrezik “I MODERUAR” vetëm n? zona t? lokalizuara, konkretisht: qarqet Shkodër dhe Durrës (pj. Jugperëndimore), Elbasan dhe Berat (pj. perëndimore), Kukës dhe Korçë (pj. qendrore). Në pjesën tjetër të territorit pritet nivel “I ULËT” i rrezikut.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!