Parashikimi i motit, e mërkurë 25 prill 2018

E mërkurë, 25 Prill 2018 08:02

Vendi mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare; më të shpeshta në Veri dhe pjesërisht në Qendër. Pasditja vijon kryesisht e kthjellët në zonat Perëndimore por Veriu dhe zonat Lindore do të kenë vranësira të shpeshta duke sjellë edhe shira të izoluar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes ndërsa mesdita ruan vlera konstante në territor por me një rritje të lehtë në zonat Qendrore.

Era do të fryjë e lehtë dhe rrallë-herë mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det vijon dallgëzim i ulët.

Europa 

Vijojnë shirat e përkohshëm në Europën Perëndimore Por vranësira të shpeshta dhe shira të dobët, do të ketë Verilindja e Europës. Ndërsa kthjellimet dominojnë Juglindjen dhe pjesërisht rajonin Mesdhetar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!