Është koha të zbuloni mrekullinë brenda “kështjellës përrallore” të Obamës

E mërkurë, 25 Prill 2018 16:18

Kështjellat e mbretërve në përralla kanë qenë gjithnjë ëndërr për shumë vajza. Të gjitha ëndërrojnë të vizitojnë një vend të i ngjan pikërisht këtyre kështjellave.

Epo këtë fat do ta kishit nëse do ishit gruaja e Presidentit të 44-t, të SHBA-ve.

 Barack Obama, ish-Presidenti i ’44-t i SHBA-ve ka zgjedhur për familjen e tij, bashkëshorten Michelle dhe dy vajzat e tij, Sasha dhe Malia, një shtëpi prej 8200 metra katrorë në lagjen Kalorama në Uashington, D.C.

Rezidenca përmban nëntë dhoma gjumi dhe nëntë banjo dhe është ndërtuar në vitin 1928.

Kjo është një shtëpi me tulla të mrekullueshme, plot me dhoma te bollshme që kanë dysheme drusore, një tarracë dhe kopshte. Brenda, e gërshetuar në mënyrë të mrekullueshme me luksin e klasikes dhe modernes bashkë, super-vila e Obamës është prona magjike, në të cilën çdokush do të donte të jetonte.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Aktualitet

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Për shkak të remontit të OST në linjat 110kV Rrashbull-Sallmone, Rrashbull – Spitallë, në datat 24-25 shtator do të ketë kufizime energjie në disa zona në Durrës e Shijak, njoftoi...

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Show-biz

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Greta Koçi për sa i përket jetës private ka qenë gjithmonë e rezervuar dhe asnjëherë nuk kemi mësuar asgjë për ndonjë marrëdhënie të saj dashurie. E ftuar në “Xing me...

Shqiptari sulmohet barbarisht në mes të New York-ut (VIDEO)

Bota Shqiptare

Shqiptari sulmohet barbarisht në mes të New York-ut (VIDEO)

Një i ri shqiptar ka rënë pre e një sulmi, teksa po kalonte në trotuar. Sulmi ka ndodhur në lagjen Allerton në Bronx të New York ditën e djeshme, nga...