Ky është plazhi i Holandës ku do të jetë festë gjatë gjithë 2018-ës

E Enjte, 26 Prill 2018 20:43

Qyteti resort bregdetar i Scheveningen, në Holandë , po kremton ditëlindjen e 200- të këtë vit.

Dhe për të shënjuar rastin kanë nisur një festë në plazh që do të zgjasë gjatë gjithë 2018-ën. Për të përzënë qindvjeçarin e dytë, afro 10 mijë njerëz u zhveshën për zhytjen e vitit të ri, duke notuar në Detin e Veriut.

Sipas Lonely Planet, ka një sërë ngjarjesh të tjera që kremtojnë këtë përvjetor të resortit, që përfshin një projekt madhështor të artit të rërës, Kampionatin Botëror të Skulpturave në Rërë në qershor, Festivalin Ndërkombëtar të Fishekzjarrëve në Gusht dhe gara më e madhe motocross në nëntor.

Por nëse je në garat e varkave mund të shohësh vijën e finishit të garës nëntë mujor Volvo Ocean Race në fund të qershorit.

Gjithashtu do të ketë plot festivale muzikore, performanca operash dhe ekspozita arti gjatë gjithë vitit, ndaj ço kohë është e mirë për ta vizituar.

ppaprtt

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...