Vendet e sigurta për një udhëtar të vetmuar

Hënë, 07 May 2018 19:40

Të udhëtosh do të thotë shumë më shumë se sa të shijosh disa ditë pushim apo të shohësh gjëra që nuk i ke parë.

Njeh kultura të reja dhe përfshihesh në situata nga më të ndryshmet.

Ke mundësinë ta shohësh veten në lidhje e marrëdhënie me njerëz që i përkasin kulturave e shoqërive të ndryshme.

Të udhëtosh do të thotë të njohësh veten. Në rast se nuk keni një shoqërues në udhëtimin tuaj mos u shqetësoni, të udhëtosh vetëm është më bukur nga sa mund ta mendoni.

 Destinacionet e mëposhtme janë cilësuar si vendet më të sigurta për një udhëtar të vetëm.

 Paketoni valixhen dhe qejfi është i garantuar. 

Islanda

e4gr

Kanada

5104226627001 5230047963001 5203640497001 vs

 


Irlandë

irland cliffs of moher cliffs of moher cshutterstock83136454 s17 klein

Holandë

flower tulip time fresh colorful windmill grass harmony delight calmness flowers refreshing holand blue sky colors tulips europe nice summer nature wallpaper hd for mobile
Austri

Austria NationalGeographic 2618017

Modifikuar më Hënë, 07 May 2018 19:58

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!