Parashikimi i motit, e martë 8 maj 2018

Tuesday, 08 May 2018 08:23

Veriu do jetë me kthjellime e vranësira kalimtare por shira të përkohshëm priten në pjesën e dytë të ditës. Ndërsa vranësira më të shpeshta dhe shira të herë pas hershëm do të ketë në zonat Jugore dhe Qendrore deri në mbrëmje kur moti përmirësohet përkohësisht në pjesën më të madhe të vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit vijojnë konstante gjatë mëngjesit por një rënie të lehtë të temperaturave sjell mesdita në pjesën më të madhe të vendit.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi Perëndimor ndërsa në det vijon dallgëzimi 1-2 ballë.

Europa

Vijojnë vranësirat me shira të shpeshtë në Europën Juglindore dhe zona të izoluara të Qendrës së saj. Por mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare pjesa më e madhe e Europës; kryesisht zonat Perëndimore.

Modifikuar më Tuesday, 08 May 2018 08:32

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!