Video që po ‘thyen’ rrjetin: Kush tha që luanët e fitojnë gjithmonë...?

E mërkurë, 09 May 2018 12:23

Kjo video po bën xhiron e botës.

Ajo tregon momentin kur dy luanesha kanë vënë poshtë një antilopë afrikane.

Incidenti është filmuar nga Hannes Jouberg në Afrikën e Jugut.

Kur dukej se antilopa kishte marrë fund, gjërat ndryshojnë.

Ajo gjen forca dhe arrin të heqë qafe dy luaneshat.

Madje njërën prej tyre e plagos rëndë.

Modifikuar më E mërkurë, 09 May 2018 12:31

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Skënderbeu apo Partizani, cila skuadër do jetë kampionia e javës?

Sport

Skënderbeu apo Partizani, cila skuadër do jetë kampionia e javës?

Superliga do të vazhdojë sot me dy ndeshjet e radhës, të vlefshme për vendin e parë të kategorisë, ku Skënderbeu do të presë Kamzën dhe Partizani gjirokastritët e Luftëtarit. Ndeshja e...

Sulm me bombë në Afganistan, 11 të vdekur

Globi

Sulm me bombë në Afganistan, 11 të vdekur

Të paktën 11 civilë e kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit të bombës së vendosur në skaj të rrugës në provincën Nangarhar në lindje të Afganistanit. Zëdhënësi i prefekturës së...

Ky president amerikan i dhuroi të gjitha pagat për bamirësi

Globi

Ky president amerikan i dhuroi të gjitha pagat për bamirësi

Gjatë kohës së tij si kongresmen, dhe më vonë presidenti i SHBA-së, Xhon F.Kenedi, i dhuroi të gjitha pagat e tij për bamirësi. Në vitin 1859, kolonisti anglez Tomas Ostin lëshoi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!