Ja disa mënyra si të mbroni makinën nga vjedhja

Hënë, 14 May 2018 14:31

Lufta midis kompanive të makinave dhe hajdutëve është ndezur për shumë vite dhe, gjithnjë e më pak e më pak makina janë vjedhur me kalimin e viteve, teknologjia e përparuar u mundëson vjedhësve të vjedhin makina të caktuara pa shumë përpjekje - disa Range Rovers janë veçanërisht të prekshëm. Ka shumë produkte në treg që duhet të parandalojnë ato, disa prej tyre punojnë mirë dhe disa prej tyre nuk bëjnë, këtu janë disa gjëra që mund të bëni për të parandaluar vjedhjen e makinës suaj.

Ndërprerja në sistemin elektrik

Ndërprerje në sistemin e karburantit

Sistemi i sigurisë shtesë

Produkte të parandalimit të vjedhjeve

Ka shumë produkte të shënuara të cilat do t'ju ndihmojnë të mbroni makinën tuaj, disa prej të cilave kërkojnë instalim profesional, ndërsa të tjerët janë montuar nga shoferi. Disa prej tyre janë efektive dhe disa prej tyre nuk janë, por ato mund të jenë një zgjidhje mjaft e lirë për parandalimin e vjedhjeve. Diçka si kyçja e shtyllave të gomave është një zgjidhje mjaft e mirë, por mund të jetë disi jopraktike, prandaj sugjerojmë një nga tri zgjedhjet e para.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!