E manhitshme/ Me pak make up, kthehet në ‘Mona Lisë’

E Enjte, 17 May 2018 15:55

Njihuni me Yuhong, një artiste kineze që mund të transfromojë veten në çdo personazh të veprave të artit, si Mona Lisa e Leonardo Da Vinçit.

26-vjeçarja arriti që të transfromohet në mënyrë të pabesueshme vetëm duke përdorur make up.

Ajo nuk përdor vetëm personazhet kinezë por edhe perëndimore, si edhe vepra klasike të artit.

Duke postuar videon në kanalin e saj në YouTube 'Miaopai', artistja kineze krijoi kryeveprën e Leonardo da Vinçit në fytyrën e saj duke përdorur vetëm make up.

Gjithashtu ajo është shëndrruar edhe në këngëtaren e famshme Talyor Swift.

juhong 1

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Emri i Maqedonisë, Kuvendi miraton nismën për ndryshimet kushtetuese

Bota Shqiptare

Emri i Maqedonisë, Kuvendi miraton nismën për ndryshimet kushtetuese

Me 80 vota pro Kuvendi miratoi nismën për ndryshimet kushtetuese. Në fillim të seancës deputetë e VMRO-së kërkuan që të votohet në mënyrë individuale. Edhe përkundër votimit me 80 vota PËR...

“Po pse nuk e legalizon kanabisin?!” Rama përgjigjet dhe nxjerr zbuluar veten

Aktualitet

“Po pse nuk e legalizon kanabisin?!” Rama përgjigjet dhe nxjerr zbuluar veten

Rasti i fundit i legalizimit të kanabisit ka qenë ai në Kanada dhe “suksesi” ka qenë aq i madh saqë “malli” nëpër dyqane ka përfunduar shumë më shpejt se rradha...

Lojërat e fatit u tatuan më pak se ushqimet

Aktualitet

Lojërat e fatit u tatuan më pak se ushqimet

Aktivisti i shoqërisë civile Besjan Pesha i ftuar në "Ekopolitikë" në Ora News tha se qeveria duhet ta mbyllë plotësisht aktivitetin e basteve edhe online, në të kundërt sipas tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!