E manhitshme/ Me pak make up, kthehet në ‘Mona Lisë’

E Enjte, 17 May 2018 15:55

Njihuni me Yuhong, një artiste kineze që mund të transfromojë veten në çdo personazh të veprave të artit, si Mona Lisa e Leonardo Da Vinçit.

26-vjeçarja arriti që të transfromohet në mënyrë të pabesueshme vetëm duke përdorur make up.

Ajo nuk përdor vetëm personazhet kinezë por edhe perëndimore, si edhe vepra klasike të artit.

Duke postuar videon në kanalin e saj në YouTube 'Miaopai', artistja kineze krijoi kryeveprën e Leonardo da Vinçit në fytyrën e saj duke përdorur vetëm make up.

Gjithashtu ajo është shëndrruar edhe në këngëtaren e famshme Talyor Swift.

juhong 1

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.