Meshkujt... këta "të papjekur kronikë"

E Enjte, 17 May 2018 18:21

Fakti që meshkujt rriten dhe piqen shumë më ngadalë se femrat është i ditur. Por këtë gjë e konfirmon një sondazh i kanalit televiziv amerikan ‘Nickelodeon’.

Sipas studimit, meshkujt arrijnë në maturitet të plotë, vetëm rreth moshës 43-vjeçare, ndërsa femrat në moshën 32-vjeçare.

Shumë femra kanë deklaruar se kanë përfunduar në divorc për shkak të papjekurisë së partnerit, apo edhe për shkak të ndikimit që prindërit kishin tek meshkujt, shkruan noa.al.

Nga ana tjetër, meshkujt nuk e kanë aspak problem që të konsiderohen përjetësisht fëmijë.

Madje në shumë raste ndihen krenar dhe një në dy deklarohet “i papjekur kronik”.

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 18:35

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!