Meshkujt... këta "të papjekur kronikë"

E Enjte, 17 May 2018 18:21

Fakti që meshkujt rriten dhe piqen shumë më ngadalë se femrat është i ditur. Por këtë gjë e konfirmon një sondazh i kanalit televiziv amerikan ‘Nickelodeon’.

Sipas studimit, meshkujt arrijnë në maturitet të plotë, vetëm rreth moshës 43-vjeçare, ndërsa femrat në moshën 32-vjeçare.

Shumë femra kanë deklaruar se kanë përfunduar në divorc për shkak të papjekurisë së partnerit, apo edhe për shkak të ndikimit që prindërit kishin tek meshkujt, shkruan noa.al.

Nga ana tjetër, meshkujt nuk e kanë aspak problem që të konsiderohen përjetësisht fëmijë.

Madje në shumë raste ndihen krenar dhe një në dy deklarohet “i papjekur kronik”.

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 18:35

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Austria ndërpret testet për shofer në gjuhën turke

Globi

Austria ndërpret testet për shofer në gjuhën turke

Shoferët e ardhshëm në Austri nuk do të mundë ta japin provimin në gjuhën turke, ka njoftuar Ministria austriake e Komunikacionit, transmeton Koha.net. Një pjesë e turqve që jetojnë e punojnë...

Në SHBA: Fondacioni Biberaj, nji Hap i madh në rrugën e duhun

Bota Shqiptare

Në SHBA: Fondacioni Biberaj, nji Hap i madh në rrugën e duhun

Nga Sami Repishti Ridgefield, CT.-Nji ngjarje me randësi ka entuziasmue bashkësinë shqiptaro-amerikane. Me 14 korrik 2018, mora nji mesazh nga kolegu i im i vjetër, Dr.Elez Biberaj, me të cilin më...

Trump kryetarit të Iranit: Do të kesh pasoja që pak kush i ka pasur në histori

Globi

Trump kryetarit të Iranit: Do të kesh pasoja që pak kush i ka pasur në histori

Presidenti amerikan Donald Trump i është kërcënuar ashpër kryetarit të Iranit Hassan Rouhani duke e porositur se do të përballet me pasoja të tmerrshme për shkak të kërcënimeve ndaj SHBA-së Përmes...