‘Ford GT’ në ankand, shitet tre herë më tepër se vlera fillestare

E mërkurë, 23 May 2018 12:19

Ford GT është shitur të shtunën për 1.65 milionë dollarë pas një betejë ofertash që ngritën çmimin me shpejtësi. 

Brenda 2 minutash çmimi është rritur nga 450,000 dollarë në 1.65 milionë, ku ofertat për makinën origjinale mposhtnin njëra-tjetrën.

E fundi i kësaj beteje për makinën e rrallë është parë me ofertën afro 3 herë më të lartë nga ankandi fillestar, prej 1.65 milionë dollarë.

Me vetëm 500 makina të tilla në të gjithë botën, FORD ka vendosur rregulla strikte për të gjithë blerësit, një prej të cilave ata duhet të jenë ambasadorë të firmës për të paktën 2 vite.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!