Në Afrikë s’ka vetëm varfëri... por edhe fëmijë të pasur si askund tjetër

E mërkurë, 23 May 2018 12:55

Për pjesën më të madhe të njerëzve kur dëgjojnë frazën “fëmijë afrikanë” mendja u shkon tek pjesa më e varfër e botës, me vogëlushë që vuajnë për bukën e gojës. 

Por Instagram sjell edhe pasqyrën tjetër të brezit të ri në kontinentit Afrikan, ata mund të jenë më pak se 1% e popullsisë, por prindërit e tyre kanë mbi 90 % të pasurisë.

Fotot e publikuar në llogarinë “Rich Kids of Africa” në Instagram tregojnë luksin ku jetojnë një pjesë e vogël e popullsisë, ku nuk ka të munguar asgjë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!