Psikologët përdorin termin “gaslight” (ndriçim me gaz) për t’iu referuar një lloji specifik të manipulimit ku manipulatorët përpiqen të krijojnë…
Më shumë se 50 për qind e grave ndërmjet moshës 20 dhe 29 vjeç dhe më shumë se 25 për…
Kamerat kanë filmuar një moment vërtet për të qeshur.  Një labrador ka frikë shkallët lëvizëse dhe shtrëngon fort pronaren e…
Askush nuk është perfekt dhe askush nuk i ka sjelljet perfekte gjithashtu. Por duke i bërë të ditura defektet e…
Kur fillojmë një marrëdhënie dhe mendojmë se është e duhura, është normale që ne të imagjinojmë një të ardhme së…
Aktorja e filmave me pullë të kuqe, Mia Khalifa ka hequr dorë nga puna e saj. 24-vjeçares nga Libani iu…
Rrjetet sociale po ndikojnë përherë edhe më shumë në uljen e numrit të lindjeve. Duket disi e çuditshme por ky…
Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë motin gjatë pjesës së parë të ditës. Ndërsa pasditja sjell vranësira kalimtare në zonat Perëndimore…
Një grua e cila ishte ndarë nga i dashuri, për shkak se ishte mbipeshë ka marrë një vendim për trupin…
Vera ka filluar, por nuk ka mbarua, kështu ju që dëshironi të humbisni kilogramët e tepërt keni ende kohë. Ne…

Lajmet e fundit

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Globi

Shpërthim në Manhatan, ka panik

Një tub kaldaje i ndërtuar në 1932-shin për një bllok pallatesh në Manhattan të SHBA-ve ka shpërthyer duke lëshuar avull të bardhë e të nxehtë në mes të rrugës. Zjarrfikësit kanë...

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Aktualitet

Vajza 5 vjeçe u shtyp në derën e shtëpisë, familja kërkon drejtësi: Autorin e liruan

Familjarët e 5-vjeçares që humbi jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në fshatin Kurjan të Roskovecit, kërkojnë që drejtësia të japë dënimin e merituar për drejtuesin e mjetit. 5-vjeçarja Afisela...

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Lifestyle

Fotogaleria/ 10 muzetë më të pabesueshëm të bizhuterive

Ekspozitat e bizhuterive mund të jenë mbresëlënëse. Duke parë bizhuteritë e mahnitshme dhe jashtëzakonisht të mëdha e të ekzagjeruara që i përkisnin mbretërve dhe mbretërshave, këta muze mund të jenë...