Siç dihet mbretëria funksionon sipoas disa rregullave, dhe protokolleve por disa prej tyre disa herë i thyejnë ato. Po flasim…
Ndonëse, duket sikur vera është ulur këmbëkryq tek ne, për të mos u larguar edhe për pak kohë, sërish një…
Adelina vjen si 'Mbretëresha e akullt' në fotografitë me të birin. Këngëtarja ka pozuar para aparatit të Rezarta Shkurtës. Adelina…
Ky burrë në video nuk është as i pari e as i fundit që ka frikë nga injeksioni, por mënyra…
Cilat janë dy shenjat më me fat për sot? VIRGJERESHA Falë diellit sot do dini çfarë fushe të privilegjoni de…
Hulumtimet kanë treguar se ata që pinë cigare vetëm para se të shkojnë në shtrat janë shumë të lodhur të…
Nëse dëshironi të jetoni i qetë dhe i lumtur, duhet që disa lloje njerëzish të mos i mirëprisni në jetën…
Kur ndiheni shumë të lodhur, patjetër që mund të ndiheni edhe sikur ju mungon kapaciteti i trurit. Tani, një studim…
Femrat jetojnë 5 vjet më shumë se meshkujt.E padrejte.   Në moshën pesëdhjetë vjec, unë jam tashmë praktikisht paketim për…
Është shumë më e rehatshme të jesh një grua në shoqërinë e  ditëve të sotme se sa ishte shumë vite…
Për kërkuesit e Universitetit te Teksasit, trupi perfekt i femrës është ai më gjatësinë 1.68 metra i gjatë. Dhe nuk…
Blerina Bombaj, dietologe Kolesteroli i lartë është një kërcënim i vazhdueshëm për shëndetin e zemrës, i cili mund të përfundojë…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!