Pra, jeni ndarë. Çfarë të bëni tash? A duhet të shtriheni në shtrat dhe ta mbuloni veten me akullore? A…
Është vështirë të gjesh një person në të gjithë tokën që mos të ketë qenë në një situatë ku kanë…
Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme, e martë, 5 qershor 2018. Orët e para të ditës do…
Një aplikacion novator i zhvilluar në Universitetin Aristotel të Selanikut, i cili “dekodon” qarjen e foshnjave për të ndihmuar prindërit…
Ka vetëm një gjë me të cilën nuk mund të bëni kompromis, me atë çfarë është  pa diskutim më e…
Një teknik i baterive kishte qenë në pauzën e drekës kur kishte vërejtur tymin që vinte nga kamioneta e tij.…
Ekspertët kanë sqaruar disa arsye, pse disa njerëz i kanë falur partnerët që dikur i kanë kapur mat me dikë…
Shumë persona preferojnë të lahen në mëngjes, në mënyrë që të jenë të pastër dhe të freskët, ashtu sikurse ka…
Vijojnë kthjellimet me vranësira kalimtare në territorin shqiptar. Pjesa e dytë e ditës sjell vranësira më të shpeshta kryesisht në…
Është gjithmonë mirë të dëgjojmë që njerëz të pasur japin para për bamirësi, për njerëzit që janë në nevojë, për…
1. Një udhëtim me çantë shpine, nga ata gjatë të cilëve nuk e vret mendjen se si do vishesh, mjafton…
Qoftë e bardha e Taj Mahalit apo bluja e ujërave të Bora Boras, një nuancë specifike mund të ndikojë në…

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!