Kur përballeni me një gjendje bllokimi të kreativitetit, urtësia e përgjithshme thotë se ju duhet një shëtitje, stërvitje apo një…
Pecetat e lagura, zakonisht të përdorura për të fshirë gishtat pasi janë bërë pis me ndonjë lëndë ngjitëse, apo heqjen…
Një shkencëtar beson se avancimi i teknologjisë së shpejti do t’i lejojë njerëzit të kontrollojnë procesin e plakjes, duke na…
Tami Oldham Ashcraft është një vajzë 24-vjeçare, e cila për fatin e keq dhe të mirë njëkohësisht, përjetoi disa skena…
Veriu do jetë me kthjellime e vranësira kalimtare por shira të përkohshëm priten në pjesën e dytë të ditës. Ndërsa…
Oriola Marashi e dashuruar...! Edhe pse janë bërë vazhdimisht pjesë e thashethemeve për një lidhje të re, modelja e njohur…
Të udhëtosh do të thotë shumë më shumë se sa të shijosh disa ditë pushim apo të shohësh gjëra që…
Personat të cilët kanë grup gjaku 0, janë dyfish të rrezikuar të humbin jetën nga plagët e rënda, pasi ky…
Georgia Shortall nuk e kishte menduar kurrë se një foto e saj do të përhapej si rrufe nëpër median sociale.…
Zhvillimi i një sistemi vranësirash në territorin shqiptar do të ndikojë kushte të paqëndrueshme atmosferike, për pasojë zonat veriore dhe…
Një 24-vjeçare ka përjetuar të njëjtat skena si tek titaniku. Tami Oldham Ashcraft, së bashku me ish të fejuarin e…
Nëse bizhuteritë tuaja nuk e kanë më shkëlqimin e dikurshëm, mos u frikësoni. Ajo është thjesht një shtresë papastërtie që…

Lajmet e fundit

Skënderbeu apo Partizani, cila skuadër do jetë kampionia e javës?

Sport

Skënderbeu apo Partizani, cila skuadër do jetë kampionia e javës?

Superliga do të vazhdojë sot me dy ndeshjet e radhës, të vlefshme për vendin e parë të kategorisë, ku Skënderbeu do të presë Kamzën dhe Partizani gjirokastritët e Luftëtarit. Ndeshja e...

Sulm me bombë në Afganistan, 11 të vdekur

Globi

Sulm me bombë në Afganistan, 11 të vdekur

Të paktën 11 civilë e kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit të bombës së vendosur në skaj të rrugës në provincën Nangarhar në lindje të Afganistanit. Zëdhënësi i prefekturës së...

Ky president amerikan i dhuroi të gjitha pagat për bamirësi

Globi

Ky president amerikan i dhuroi të gjitha pagat për bamirësi

Gjatë kohës së tij si kongresmen, dhe më vonë presidenti i SHBA-së, Xhon F.Kenedi, i dhuroi të gjitha pagat e tij për bamirësi. Në vitin 1859, kolonisti anglez Tomas Ostin lëshoi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!