Përvojat e tradhtisë në lidhje dallojnë nga personi në person varësisht prej rrethanave, sidoqoftë, një terapiste e seksit thotë se…
Një anije kroçerë “përbindësh” ka dalë për herë të parë për lundrim të martën, në Papenburg të Gjermanisë, për tu…
Melissa Mouaëad si 18-vjeçare peshonte 135 kilogramë, dhe për shkak të mbipeshës detyrohej të vishte rroba të shtatzënave. Sipas standardit…
Një histori gati e pabesueshme vjen nga Kina e largët. Më herët gjatë këtij viti, një çift i ri, ai…
Mbretëresha Elisabeth II , stërgjyshja e së voglës Charlotte ka një pasion shumë të veçantë  për kalërimin. Pasion ky që…
Ky është momenti i dhimbshëm kur babai "eci" bashkë me vajzën e tij në martesën e saj. Burri ishte i…
E keni menduar ndonjëherë se alkooli mund të bëjë martesën tuaj më të lumtur dhe më të qëndrueshme? Pse duhet…
Mia dhe Rozonno McGhee kishin pritur përplot dhjetë vite të kishin fëmijë, por gjithçka rezultonte pa sukses. Pas 10 vitesh…
Makina e larjes së rrobave në temperatura të ulëta lejon zhvillimin dhe bartjen e bakterieve nga rrobat e zakonshme me…
Keni menduar ndonjëherë se sa kohë i duhet një fotografi profesionist për të përgatitur një foto që ta shohin të…

Lajmet e fundit

27-vjeçari del nga rruga me automjet dhe gjen vdekjen

Aktualitet

27-vjeçari del nga rruga me automjet dhe gjen vdekjen

Ky mëngjes rezultoi tragjik për një të ri, i cili humbi jetën në një aksident rrugor në fshatin Aranitas në Mallakastër. Rreth orës 08:15, 27-vjeçari me inicialet P.Z, me banim në...

Mund të duken të padëmshme, por këto zakone po na shkurtojnë jetën

Lifestyle

Mund të duken të padëmshme, por këto zakone po na shkurtojnë jetën

Duhanpirja dhe mungesa e veprimtarisë fizike janë shkatërruese për shëndetin. Por ka edhe një sërë mënyrash të tjera sesi po e shkurtojmë jetën tonë çdo ditë. Fakti që jemi mësuar...

Tiranë, biznesmeni dhunohet pranë banesës së tij tek Komuna e Parisit

Aktualitet

Tiranë, biznesmeni dhunohet pranë banesës së tij tek Komuna e Parisit

Persona të panjohur kanë dhunuar një biznesmen pranë banesës së tij në Komunën e Parisit, në Tiranë. Ngjarja mësohet se ëstë shënuar në mesnatë dhe biznesmnei është dërguar në spital me...