Vendin e nderit në kuzhinë si një përbërës i kudo përdorshëm pa dyshim e zë soda. Ja disa nga përdorimet…
Nëse do kishit nevojë për këshilla që do ndikonin të përmbushnit ëndrrën tuaj, duhet t’i lexoni këto 10 thënie nga…
Një kompani që prodhon të brendshme femrash ka vendosur që të reklamojë produktin e saj pa i bërë “photoshop” modeleve.…
Orat Rolex janë disa nga orët më të njohura por njëkohësisht edhe më të kërkuarat në botë. Vitin e kaluar,…
Mania e çdo femre është që të kurojë deri në detaj thonjtë. Sekreti i bukurisë qëndron pas thonjve të bukur.…
Thjesht nuk bëjnë dot ndryshe… Dramat! Ndërkohë që shumë prej nesh i lemë pas në gjimnaz (apo shkollë të lartë)…
Të gjithë e dimë sa i rëndësishëm është kujdesi i duhur ndaj flokëve. Një gjë që duhet patjetër ta dini…
Kur pushimet tona janë drejt fundit e vetmja gjë që kërkon shumica prej nesh është të qëndrojë aty dhe disa…
Mjaft prej agjencive turistike bien dakord se shumica e të rinjve preferojnë të vizitojnë Barcelonën për pushimet verore. Por cilat…
Mënyra më e lehtë për të pasur qerpikë të gjatë dhe të dendur nuk është as kthyesja e qerpikëve e…

Lajmet e fundit

Shqipëria kërkon një vend në Këshillin e Sigurimit të OKB-ës

Globi

Shqipëria kërkon një vend në Këshillin e Sigurimit të OKB-ës

Shqipëria synon të zërë një nga vendet si anëtar jo i përhershëm në Këshillin e Sigurimit të Kombëve të Bashkuara. Këtë e bëri të ditur sot ministri i Jashtëm shqiptar...

400 familje pa drita e ujë në Lezhë, ja arsyeja

Aktualitet

400 familje pa drita e ujë në Lezhë, ja arsyeja

Më shumë se 400 familje janë lënë pa energji elektrike dhe pa ujë të pijshëm në Lezhë. Shkak për këtë janë bërë dy transformatorë, të cilët  kanë marrë flakë në fshatrat...

Presidenti Trump mban fjalim në Kombet e Bashkuara, kritikon ashpër Iranin

Globi

Presidenti Trump mban fjalim në Kombet e Bashkuara, kritikon ashpër Iranin

Presidenti amerikan Donald Trump, kritikoi ashpër Iranin në fjalimin e tij në Kombet e Bashkuara, duke ripërsëritur se vendimi i tij për t’u tërhequr nga marrëveshja ndërkombëtare për Iranin, ishte...