Deputetja italiane , Carfagna është konsideruar si politikania më interesante dhe më e bukur. Ish-show girl dhe modelja Mara…
Fytyra e pikëlluar e këtij djali 6-vjeçar ka prekur me mijëra zemra sot. Atij nuk i erdhi asnjë nga shokët…
Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook, ka kërkuar një ligj të ri më të ashpër për mbrojtjen e të dhënave…
Vetmia është më vdekjeprurëse se obeziteti dhe duhet të konsiderohet si një rrezik për shëndetin publik, paralajmërojnë ekspertët. Personat asocialë…
Dhe shpesh mund të ndodhë që të krijoni forma të ndryshme nëpër re. Dhe për t’i mbajtur në jetë këto…
Nuk janë të pakta rastet kur prostitutat dhunohen nga tutorët apo edhe nga klientët e tyre, kur këta të fundit…
Televizioni shtetëror gjerman NDR me seli në Hamburg e ka realizuar një reportazh për dashurinë e ballkanasve ndaj veshjes së…
Një firmë kanadeze ka krijuar syzet e para “smart” në botë. Focals kushtojnë 1000 dollarë dhe mund të porositen që…
Padyshim se detaji më i rëndësishëm në ditën e martesës së një femre është fustani i nusërisë. Me gjithë harxhimet…
Çdo sezon shtëpitë e mëdha të modës përcaktojnë trendet dhe prurjet e reja ! Nëse këtë vjeshtë jeni duke pritur…
Është koha të nxjerrësh xhaketën tënde prej lëkure jashtë dollapit të dimrit dhe ta hedhësh atë rreth shpatullave. Xhaketat prej…
Le ta themi menjëherë, për ata që do t’i bëjnë pushimet në shtator, apo për ata më fatlumët që në…

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!