Keni nevojë për këshilla se si ta jetoni një jetë të mrekullueshme? Disa prej këtyre mund t’i merrni nga Charles…
Në astrologji, çdo shenjë ka elementin e saj karakteristik (zjarri, uji, toka, ajri). Mbi karakteristikat e secilës prej tyre mund…
Një gjest zemërgjerësie u bë viral në internet kur një i panjohur përmbushi dëshirën e një gruaje të paralizuar. Ian…
Sezoni i kungujve, i karameleve dhe filmave të frikshëm është këtu. Dhe ju të gjithë e dini se ç’do të…
Ju ndoshta mund të jeni mësuar me vetëm disa palë çizme që i vishni në këtë kohë vjeshte, por tani…
Disa njerëz ëndërrojnë pothuajse çdo natë, e disa të tjerë më rrallë. Më poshtë mund të shihni disa fakte interesante…
Keni plane në punën tuaj? Jeni të paqartë për lidhjen apo një njohje të re? Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin…
I njëjtë studim ka cekur se vetëm 13 për qind e femrave kanë thënë se do të martoheshin dhe do…
Ka një parafrazë të një lidhjeje, që ngjan si miqësi e njëkohësisht, si marrëdhënie dashurie. Por nëse ndiheni sikur keni…
Kufiri teorik i numrit të fëmijëve që mund të ketë një burrë mund të duket i pafund. Dhe Genghis Khan…
Ka një parafrazë të një lidhjeje, që ngjan si miqësi e njëkohësisht, si marrëdhënie dashurie. Por nëse ndiheni sikur keni…
Për vetëm 4 ditë, kjo video është shikuar nga 1,4 milion njerëz. Berat Polatoglu, berber nga Diyarbakir i Turqisë ,…

Lajmet e fundit

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Aktualitet

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Një tjetër peshkaqen është kapur këtë herë në rrjetat e peshkatarëve, në zonën e Himarës.  Një ditë më parë një peshkaqen , me gjatësi 3.5 m dhe me një peshë prej 400 kg u...

Kujdes! Këto shprehje do ju çojnë drejt ndarjes

Lifestyle

Kujdes! Këto shprehje do ju çojnë drejt ndarjes

Fjalët që u themi të dashurve tanë gjatë një argumenti të nxehtë ose ne një moment kur ndjehemi të lodhur mund të jenë të rrezikshme, aq sa mund ta bëjnë...

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Politikë

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Nga Naim Hasani Le te mësojnë sot me shume se kurrë drejtuesit e qeverise shqiptare dhe Kryerilindesi Edi Rama se as azili nuk i shpëton ata që abuzojnë dhe nënvlerësojnë, shajnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!