Një hulumtim i shkencëtarëve amerikanë, që është publikuar në Byronë Nacionale të Hulumtimeve Ekonomike, ka treguar se personat e lindur…
Ferrari ka prezantuar atë që e quan makinën më të fuqishme që ka prodhuar ndonjëherë.   Mjeti që quhet Monza…
Duhanpirja dhe mungesa e veprimtarisë fizike janë shkatërruese për shëndetin. Por ka edhe një sërë mënyrash të tjera sesi po…
23-vjeçari Ryan ‘Wibbo’ Wibberley, duke pasur frikë se të dashurat mund ta tradhtonin, edhe pse lidhjet me to nuk kanë…
Natyrisht nuk mund të përcaktoni gjithçka rreth një personi nga paraqitja e tij, por ne mund të provojmë diçka të…
“Jeto i lirë ose vdis” është motoja zyrtare e shtetit amerikan Nju Hempshir. Ajo përshtatet mirë me Safiya Wazir, një…
Këtë javë, ‘Deutsche Bank’ e ka publikuar raportin vjetor që ka të bëjë me kostot e produkteve dhe shërbimeve në qytetet…
A mund të kemi frikë nga lumturia? Përgjigja është po. Frika nga lumturia nuk është në manualet kryesore të klasifikimit…
Sipas ekspertëve ekzistojnë vetëm dy lloje të tradhëtisë. Gjithashtu dy mënyra të ndryshme për të përballuar secilën. Lloji i parë…
Gjunjëzimi është gjithashtu protokoll për shumë rituale ceremoniale, duke përfshirë edhe ato romantike. Fejesa bëhet në atë mënyrë që mashkulli…

Lajmet e fundit

Ndaloi të ndihmonte një të plagosur, i droguari përplas për vdekje shqiptarin dhe i merr makinën

Aktualitet

Ndaloi të ndihmonte një të plagosur, i droguari përplas për vdekje shqiptarin dhe i merr makinën

Një tjetër tragjedi ka ndodhur me një të ri shqiptar në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Bëhet fjalë për 22-vjecarin Dhimitri Andoni nga Devolli, i cili u përplas nga një kamion në...

Biznesi që nisi nga pasioni për informatikën

Teknologji

Biznesi që nisi nga pasioni për informatikën

Flet Marin Gjonaj, themelues dhe CEO i INFO-Telecom dhe Gjonaj Group  Pasioni ndaj teknologjisë dhe informatikës e kanë shoqëruar që në moshën 18-vjeçare rrugëtimin e Marin Gjonaj, i cili sot është...

Porche ndalon ofrimin e makinave me naftë – Fokusohet te modelet elektrike dhe hibride

Teknologji

Porche ndalon ofrimin e makinave me naftë – Fokusohet te modelet elektrike dhe hibride

Porche do të ndalojë ofrimin e versioneve të makinave me naftë. Deklarata ka ardhur nga shefi ekzekutiv , Oliver Blume, në një intervistë për Bild am Sonntag, i cili ka...