Në një udhëtim për  në Sicili, Francis Ipisbhe humbi gruan e tij. Sot, një vit më vonë, ai më në…
Mbretëresha Elizabeth, po feston 92 vjetorin e saj të lindjes. Megan dhe Harry po marrin pjesë në paradën e organizuar…
Plagët nga lidhja e kaluar nuk zhduken vetëm me pak hapësirë, dhe shpeshherë dhimbja zgjatë me javë, muaj apo edhe…
Prezervativët ndoshta iu kanë bezdisur dhe nuk iu kanë lënë që të argëtoheni 100%? Gratë kanë përdorur për vite me…
Kur Laura Perez për herë të parë u shfaq në televizion, kishte 270 kilogramë. Si pasojë, për shkak të “tepricës…
Houtouwan një fshat i braktisur në  Ishulli Shengshan, në provincën lindore  të Kinës  është zaptuar  me bimësi të trashë jeshile.…
Në një strehim që nuk ta merr mendja në Sirinë Veriore që ndodhet nën kontrollin e opozitës, Mohammed Alaa al-Jaleel…
Një ngjarje e pazakontë i ka tronditur të gjithë vendasit në një provincë të Rusisë. Teksa po mbillte patate në…
Modelja seksi Anxhela Martini ka publikuar në rrjete sociale disa foto të vjetra ku ajo shfaqet në moshë të vogël.…
Në fillim të javës NASA doli me një deklaratë se në ditët në vijim do të publikonte informacione të rëndësishme…

Lajmet e fundit

Do udhëtoni jashtë Shqipërisë? Ja sa duhan, alkool dhe kafe mund të merrni me vete

Aktualitet

Do udhëtoni jashtë Shqipërisë? Ja sa duhan, alkool dhe kafe mund të merrni me vete

Dogana shqiptare ka përgatitur një sqarim për qytetarët që do të dalin nga pikat kufitare shqiptare, se cilat produkteve si duhan, pije alkoolike dhe kafe dhe në ç'masë lejohen. Sipas Doganës...

Kush janë dy të arrestuarit? Ishin kthyer në tmerrin e Dibrës!

Aktualitet

Kush janë dy të arrestuarit? Ishin kthyer në tmerrin e Dibrës!

Policia e Dibrës ka shkatërruar një grup që merrej vjedhje banesash. Blutë e Dibrës kanë vënë në pranga dy persona, ndërsa është shpallur në kërkim një i tretë. Po ashtu, grupit në...

Panik në Kanada/ Një person i armatosur vret një person dhe plagos 13 të tjerë, më pas vret edhe veten

Globi

Panik në Kanada/ Një person i armatosur vret një person dhe plagos 13 të tjerë, më pas vret edhe veten

Të shtëna me armë janë regjistruar sot në rrugët e Torontos në Kanada, ku për pasojë një person ka humbur jetën dhe 13 të tjerë janë plagosur. Ngjarja ndodhi rreth orës...