Të mburresh me zgjuarsinë tënde mund të duket si një ide shumë e mirë kur përpiqesh që të impresionosh një…
Njerëzit të cilët planifikojnë të martohen në moshë të re, pasi janë të sigurtë se ata kanë gjetur partneren e…
Këto veprime do e bëjnë një vajzë t'iu urrejë. Meshkujt që nuk bëjnë asnjë pyetje Femrat e urrejnë kur i…
Një trend i ri mode, që nuk lë vend thuajse fare për imagjinatën. Modele të gjeneratës më të fundit të…
Victoria Beckham festoi 10-vjetorin si pjesë e modës duke rikrijuar foton e vjetër të Marc Jacobs, ku ajo dilte nga…
Shumë është shkruar për atë se si të vërehet mashkulli tradhtar. Dhe, të bëhemi të sinqertë,  zakonisht vërehen shumë lehtë…
Takimi i parë me një person të panjohur, sidomos nëse njohja fillestare është thjeshtë në biseda Facebook-u, mund të përfundojë,…
Kur mendojmë për nënat, baballarët, gjyshërit dhe gjyshet që janë në shtëpi pleqsh , na pëlqen të mendojmë se po…
NGA: KOSOVARJA 15 SHTATOR 2018 16:30 Sarah Hegarty, një 26-vjeçare nga Perth, Australi, dhe burri i saj Aaron Shaw rrisin 2…
Një ndihmës mësuese në Teksas është akuzuar se ka kryer marrëdhënie seksuale me një nxënës 15-vjeçar, me të cilin humbi…

Lajmet e fundit

Pompeo: SHBA do të fitojë luftën tregtare me Kinën

Globi

Pompeo: SHBA do të fitojë luftën tregtare me Kinën

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, tha sot se vendi i tij do të "fitojë" luftën tregtare kundër Kinës, duke vlerësuar Pekinin përgjegjës për konfliktin me rritjen e tarifave doganore...

Maqedoni/ Shkëndija fiton në frymën e fundit, sukses edhe për Shkupin

Sport

Maqedoni/ Shkëndija fiton në frymën e fundit, sukses edhe për Shkupin

Janë luajtur sot ndeshjet e mbetura të javës së gjashtë në kampionatin e Maqedonisë dhe sfida më e luftuar ka qenë ajo mes Sileksit dhe Shkëndijës. Ishin miqtë tetovarë që...

Nigeri: Piratët rrëmbejnë 12 pjesëtarë të një anijeje mallrash zvicerane

Globi

Nigeri: Piratët rrëmbejnë 12 pjesëtarë të një anijeje mallrash zvicerane

Piratët kanë rrëmbyer 12 pjesëtar të një ekuipazhit të një anije mallrash zvicerane që po lundronte në ujërat nigeriane. Massoel Shipping tha se anija e tyre MV Glarus, që po transportonte...