Balerinët e trupës së “E diela shqiptare” bashkë me koreografen Kozeta Bakiu vendosën që t’i bënin një surprizë një prej…
Kur i sheh mendon se sa shumë shkojnë bashkë dhe të krijohet ideja #couplegoals, por kur ndahen pas disa kohësh…
Pas historisë së djeshme të një vajze nga Tirana e cila ngjalli shumë debat mes komentuesve, ku nuk munguan as…
Melania Trump dhe Brigitte Macron ecën krah për krah përsa i takon stilit në Paris, me të dyja që u…
Meqë tani janë bërë tejet të kërkuara, rikthimi i Spice Girls po lë ende përshtypje të madhe tek audienca. Spice…
Shumë nga shpikjet më të vlerësuara morën dekada të tëra pune dhe mundi, por një numër i konsiderueshëm i disa…
Të lindurit në nëntor: më sensualët dhe misteriozët, jetojnë të dominuar nga dëshira. Zbuloni më poshtë karakterin dhe personalitetin e…
Një hotel i ri do të hapet në Shangai, i cili nuk do të njihet për ofrimin e pamjes së…
Dashi – Sot po mundoheni të fitoni të gjithë vëmendjen e partnerit/es suaj, pasi ju duket vetja si e lënë pas…
Trendi më i rëndësishëm në botë sot është inteligjenca emocionale. Madje ka hyrë në listën e 10 cilësive më të…
Një studim i ri ka gjetur se pirja e rregullt e kafesë nuk çon në rrahje të tepërta të zemrës…
Dizajnerja me bazë në New   York, Andrea Bergart, ka filluar të bëjë çanta dhe kuleta nga topat e basketbollit, por edhe…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!