Për të qenë i suksesshëm do të thotë “Të jetosh një jetë të madhe”, por për të arritur këtë duhej…
Mund të konsiderohet puna më e mirë në botë. Bëhet fjalë për të bërë ski për dy muaj në tre…
Katër gardiane të një burgu në Baltimore të Shteteve të Bashkuara ngelën shtatzënë me të njëjtin të burgosur Rojet femra…
Dikush gjatë seksit “hesht sikur peshku”, mirëpo ka edhe të tillë që janë të zhurmshëm aq sa që tërë fqinjët…
Në këtë kohë të frikshme, kur mendojmë se po bie përherë e më shumë përqendrimi i vëmendjes sonë, është koha…
Ajo është si ato pikat e rralla të ujit në mes të një shkretëtire. Nga ata pak njerëz që kur…
as lansimit të iPhone Xs të ditës së djeshme, Apple ka ndarë një video në kanalin e saj në YouTube,…
Kjo është një nga storiet më qesharake televizive të realizuara ndonjëherë në Kosovë. Aty, gazetari u thotë qytetarëve se "qeveria…
Gjithçka që bëjmë, e bëjmë për të tjerët! E keni vënë re se kur jemi të lumtur, as nuk na…
Një dush i mirë në mëngjes shpesh herë konsiderohet si çelësi për të nisur ditën me pozitivitet, por ja që…
Ato nisin që nga shitësit e makinave, ata të aksioneve e deri te tregtuesit e duhanit dhe të diamanteve Lexoni…
Humbja e peshës është një temë aktuale këto ditë. Kjo për shkak se për shumicën është e vështirë mirëmbajtja e…

Lajmet e fundit

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Sociale

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit Publik në SHBA rekomandoi sot masa “të ashpra” kundër cigareve elektronike, pasi po përdoren masivisht nga të rinjtë duke kërcënuar shëndetin e tyre dhe zhvillimin...

Sport

UEFA hap hetim ndaj klubit të Chelsea

Federata Evropiane e Futbollit ka filluar hetimet lidhur me pretendimet se mbështetësit e ekipit futbollistik Chelsea, kanë përdorur fjalor anti-semit në thirrjet e tyre gjatë ndeshjes në grupin e Ligës...

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Bota Shqiptare

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se letra që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e dërgoi në adresë të Presidentit Thaçi, është një mesazh i qartë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!