Një e treta e meshkujve martohet me vajzën për të cilën mendon se nuk është “ajo për të cilën kanë…
Një vajzë 27 vjeçare ka rrëfyer për The Sun se është ritakuar pas 10 vitesh me të dashurin e shkollës…
Dashi Mos u ndjeni të detyruar që të kënaqni të gjitha kërkesat e kolegëve të punës, pasi ky është një…
Një infografikë e lëshuar nga Citybase Apartments tregon se çfarë ndodh saktësisht në trupin tuaj gjatë fluturimit. Fryrje, të ftohtë,…
Shikojnë profilin e partnerit – Asnjë grua nuk do të pranojë të ketë parë profilin në rrjetet sociale të partnerit…
Asgjë nuk zgjat përgjithmonë, të gjitha gjërat e mira e kanë një fund ashtu sikurse edhe një fillim dhe disa…
Shamitë e kokës u rikthyen? Nuk na kishte shkuar mendja, por pasarelat në javën e modës në New York, sapo…
Faza e rritjes së fëmijëve, është më shumë se një provë e vështirë për prindërit. 1. Kur i keni bërë…
Në ditët e nxehta të verës, asgjë nuk na shijon më shumë se një gotë uji i ftohtë apo një…
Ne përdorim shumë gjëra në shtëpi çdo ditë, për qëllime të ndryshme. Shumica e njerëzve i përdorin ato ashtu si…

Lajmet e fundit

Maqedoni/ Shkëndija fiton në frymën e fundit, sukses edhe për Shkupin

Sport

Maqedoni/ Shkëndija fiton në frymën e fundit, sukses edhe për Shkupin

Janë luajtur sot ndeshjet e mbetura të javës së gjashtë në kampionatin e Maqedonisë dhe sfida më e luftuar ka qenë ajo mes Sileksit dhe Shkëndijës. Ishin miqtë tetovarë që...

Përcaktohet sa është vlera e dëmeve të luftës së Serbisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Përcaktohet sa është vlera e dëmeve të luftës së Serbisë në Kosovë

Aktualisht, Kosova dhe Serbia janë futur në fazën finale të dialogut, në të cilën është paralajmëruar edhe arritja e një marrëveshjeje finale që do të nënkuptonte normalizimin e raporteve ndërmjet...

Rregulli i ri, vështirësohet marrja e Green Card në SHBA

Aktualitet

Rregulli i ri, vështirësohet marrja e Green Card në SHBA

Administrata e Donald Trump paralajmëroi se po përgatit një rregull të ri, i cili ua vështirëson marrjen e “Green Card”-ës emigranteve të ndodhur ligjërisht në SHBA dhe marrjen e vizave...