Plot 110 vjet pas mbytjes, “Titaniku” do të kthehet sërish në lundrim në ujërat mes Britanisë së Madhe dhe Nju-Jorkut.…
Shumica e atyre që njohin, por mbase edhe ën vetë mund të bëjmë pjesë në personat që e mbajnë celularin…
Tre ditë më parë, një çift i sapomartuar humbi jetën gjatë një aksidenti ajror, pak orë pasi kurorëzoi dashurinë. Ngjarja…
Shumë vajza e kanë zakon t’i mbajnë flokët gjithë kohës të kapur. Për pjesën më të madhe kjo është një…
Shumë çifte janë ndarë vetëm nga kokëfortësia se cili duhej të shkruante i pari. Femra, nëse jeni diku ku ndiheni…
Romantike, feminile dhe super chic, fundet e tylit janë konsideruar si trendi i ri i sezonit vjeshtë-dimër dhe pasi e…
Ju me siguri keni vënë re lidhjen e fortë dhe ngjashmërinë e madhe që kanë çiftet të cilët kanë vite…
Edhe nëse temperatura është njëlloj, trupi ynë e percepton më shumë të ftohtin në vjeshtë se sa në pranverë. Prandaj…
A e keni pyetur ndonjëherë veten se a djegë seksi aq shumë kalori ose a e rritë pulsin e zemrës…
Dashi-Sa më shumë përpiqeni të bëni diçka në një mënyrë të caktuar sot, aq më shumë të tjerët do të…
Një studim i bërë nga Universiteti i Westminsterit ka dalë në përfundimin se filmat horror iu bëjnë që të bini…
Shumë njerëz ankohen se kanë probleme me pagjumësinë. Arsyet e këtij problemi mund të jenë të ndryshme, por këto shtatë…

Lajmet e fundit

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Viti më i errët i njerëzimit

Globi

Viti më i errët i njerëzimit

Viti 536 konsiderohet si më i keqi në historinë e njerëzimit. Kështu, nuk është 1348 me shpërthimin e murtajës dhe as 1928 me epideminë e gripit spanjoll që vrau rreth...

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Show-biz

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Travis Scott dhe Kylie Jenner kanë disa kohë që po shijojnë romancën e tyre, por kanë nisur dyshimet se janë martuar në mënyrë sekrete. Në koncertin e tij të shtunën, reperi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!