Ju nuk keni qenë në dijeni se deri tani këto 17 gjëra i keni bërë gabim! Më poshtë është një…
Shkencëtarët kanë vërtetuar që mund të humbni peshë vetëm nëse imagjinoni për ushtrimet. Krijimi i pasqyrës mendore është teknika të…
Nuk ka si një dush i freskët pas një ditë të gjatë e të lodhshmë !  Tani në verë, duket…
Pse shumë njerëz lexojnë horoskopin për të filluar ditën?  Pse e lejojmë veten të ndikohet nga fjalë që duket se…
Pamja nga deti, do të ketë një kuptim krejtësisht të ri për vizitorët e Conrad Maldives Rangali Island, deri në…
Buzët janë në forma të ndryshme dhe në madhësi të ndryshme për çdo njeri. Ngjyra dhe forma e tyre i…
Hulumtimi i ri, i botuar në revistën Scientific Raportes, studion sjelljen e kolonisë së bletës së mjaltit dhe gjen se…
Tradhtia fizike Kjo është një nga mënyrat më të zakonshme të tradhtisë. Nëse dikush shkon në një marrëdhënie seksuale me…
Dikur në fushën në perëndim të fshatit Rrasë në Belsh ka ekzistuar një plantacion i madh me pjeshka. Pjeshkat e…
I shijojmë karotat, por kurrë se mendojmë se në çfarë procesesh kalojnë ato për të ardhur në tregun e gjerë…
Nëse dëshironi të kryeni marrëdhënie seksuale me një femra sigurisht qē duhet edhe të angazhoheni. Mirëpo ka edhe nga ato…
Vajza e parë me ngjyrë që u kurorëzua “Miss Univers” në Britaninë e Madhe në historinë 66-vjeçare të konkursit e…

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!