Më në fund mund të veshim sandalet, pasi gjithë dimrin mezi i kemi pritur. Të sheshta apo me takë mesatare…
Konsumi i çokollatës përmirëson aftësitë njohëse, që mund të rrisë prodhimin e përgjithshëm shkencor të një vendi, si dhe gjithashtu…
Ankoheni se makineria e larjes së rrobave ju harxhon shumë energji elektrike? Epo pasi të shikoni këtë video do të…
Për pjesën më të madhe të njerëzve kur dëgjojnë frazën “fëmijë afrikanë” mendja u shkon tek pjesa më e varfër…
Ford GT është shitur të shtunën për 1.65 milionë dollarë pas një betejë ofertash që ngritën çmimin me shpejtësi.  Brenda…
Në kundërshtim me besimin popullor “të gjithë kanë të njëjtën mundësi të bëhen të pasur” – thotë Steve Siebold, milioner.…
Kombinimi i Spinaqit me Specat e Kuq ndihmon në përthihtjen më të mirë të hekurit.  Ekzistojnë dy lloje të hekurit,…
“Qëllimi ynë kryesor në jetë është t’i ndihmojmë të tjerët dhe, nëse nuk i ndihmon dot ata, të paktën mos…
Nga Richard Williams  “A e dije se mesatarisht një person shpenzon rreth katër vite të jetës së tij duke parë…
Njerëzit të cilët janë të lindur të verbër, ose bëhen të verbër në fillimin e jetës (para moshës deri në…

Lajmet e fundit

Duhet bashkim historik rreth PD kundër  krimit dhe korrupsionit në qeveri dhe politikë

Politikë

Duhet bashkim historik rreth PD kundër krimit dhe korrupsionit në qeveri dhe politikë

Nga Naim Hasani Dega e Partisë Demokratike në Britani të Madhe përshëndet marrëveshjen e arritur mes Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë z. Lulzim Basha dhe Kryetarit të Partisë për Drejtësi...

Bojkot mësimit në Lezhë, nxënësit e Blinishtit dhe Fishtës probleme me transportin

Aktualitet

Bojkot mësimit në Lezhë, nxënësit e Blinishtit dhe Fishtës probleme me transportin

Nxënësit e fshatrave Blinisht e Fishtë në Lezhë nuk e kanë nisur shkollën! Mbyllja e shkollave të fshatit i detyron ata që ta vijojnë shkollimin në Troshan. Por prindërit nuk i kanë...

Takim i nivelit të lartë të "Iniciativës-së-Tri-Deteve"

Globi

Takim i nivelit të lartë të "Iniciativës-së-Tri-Deteve"

Në Bukuresht zhvillohet takimi i tretë i nivelit të lartë të së ashtuquajturës Iniciativë-e-Tri-Deteve. Forumi bashkon dymbëdhjetë shtete të Evropës Qendrore dhe evropianolindore nga Baltiku në Adriatik e në Detin...