Ne përdorim shumë gjëra në shtëpi çdo ditë, për qëllime të ndryshme. Shumica e njerëzve i përdorin ato ashtu si…
Sipas një studimi të fundit thuhet se nëse ju shijoni literaturë mund të përforconi mendjen tuaj madje duke përmirësuar të…
Nëse keni nevojë për një palë syze optike, është koha për t'i zgjedhur ato! Sepse nuk janë vetëm të nevojshme!…
Mjaft qëndruat ulur gjatë gjithë kohës dhe duke u ankuar për jetën tuaj, ndërkohë që duhet të kuptoni që jeni…
Cilën formë trupi keni? Mollë, dardhë apo orë me rërë? Sipas mjekëve këto janë tre llojet kryesore të trupit. Forma…
Të gjithë shenjat e horoskopit kanë cilësitë e tyre me të mirat dhe mangësitë. Sipas astrologoëve femrat që i përkasin…
Kur një fëmijë vjen në jetën e një çifti, ndodh një ndryshim prej 360 gradë në rutinën e përditshme. Kujdesi…
Sa të lumtura ndiheni kur dikush, pasi ka marrë vesh moshën tuaj, iu thotë: “Komplimente, dukeni shumë më pak” ose…
Me shumë mundësi nuk e kishit menduar, por disa shenja të horoskopit janë vërtet të rrezikshme, dhe ndodhta ju mund…
Me siguri ju ka ndodhur shpesh të harroni atë se çfarë donit të thoshit kur dikush ju ku ndërprerë! Një…

Lajmet e fundit

Ndaloi të ndihmonte një të plagosur, i droguari përplas për vdekje shqiptarin dhe i merr makinën

Aktualitet

Ndaloi të ndihmonte një të plagosur, i droguari përplas për vdekje shqiptarin dhe i merr makinën

Një tjetër tragjedi ka ndodhur me një të ri shqiptar në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Bëhet fjalë për 22-vjecarin Dhimitri Andoni nga Devolli, i cili u përplas nga një kamion në...

Biznesi që nisi nga pasioni për informatikën

Teknologji

Biznesi që nisi nga pasioni për informatikën

Flet Marin Gjonaj, themelues dhe CEO i INFO-Telecom dhe Gjonaj Group  Pasioni ndaj teknologjisë dhe informatikës e kanë shoqëruar që në moshën 18-vjeçare rrugëtimin e Marin Gjonaj, i cili sot është...

Porche ndalon ofrimin e makinave me naftë – Fokusohet te modelet elektrike dhe hibride

Teknologji

Porche ndalon ofrimin e makinave me naftë – Fokusohet te modelet elektrike dhe hibride

Porche do të ndalojë ofrimin e versioneve të makinave me naftë. Deklarata ka ardhur nga shefi ekzekutiv , Oliver Blume, në një intervistë për Bild am Sonntag, i cili ka...