Një studim i bërë nga Universiteti i Westminsterit ka dalë në përfundimin se filmat horror iu bëjnë që të bini…
Shumë njerëz ankohen se kanë probleme me pagjumësinë. Arsyet e këtij problemi mund të jenë të ndryshme, por këto shtatë…
Dua Lipa dhe Bebe Rexha nuk ngurojnë në asnjë moment të tregojnë origjinën e tyre. Së fundmi ato kanë publikuar…
Për të gjithë njerëzit që nuk e dinë dhe në veçanti prindërit, foshnjat e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të…
DASHI Nuk do të mungojnë debatet sot me partnerin. Shkak mund të jetë një person i tretë i cili i…
Një kullë prej xhami në formë kitare po ndërtohet mbi horizontin e Hollywoodit në Florida. Me një lartësi prej 137…
Një e re, bashkëshorti i së cilës u dënua me burg pasi e goditi të paktën 46 herë me thikë,…
U preferua shumë gjatë verës, por mesa duket bluza e shkurtër do të qëndrojë në gardërobë edhe gjatë vjeshtës. Të…
Yjet, emblemat, mburojat, dielli, hëna: këto janë disa nga simbolet që gjejmë më shpesh në flamujt kombëtarë. Por në çdo…
  Për informacion të përgjithshëm:Simboli: LuanElementi: ZjarriPlaneti drejtues: Dielli Besojeni njerëz: Luani sundon! Të lindurit me fat midis 23 korrikut…
E provuar, një shall i bukur mund të qëndrojë me shumë stil si bluzë, në catën tuaj dhe në shumë…
Të gjithë ata që kanë një lidhje të gjatë dhe ndjejnë sikur diçka nuk shkon, duhet të shikojnë pikërisht këto…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!