E provuar, një shall i bukur mund të qëndrojë me shumë stil si bluzë, në catën tuaj dhe në shumë…
Të gjithë ata që kanë një lidhje të gjatë dhe ndjejnë sikur diçka nuk shkon, duhet të shikojnë pikërisht këto…
Të gjithë ata që kanë një lidhje të gjatë dhe ndjejnë sikur diçka nuk shkon, duhet të shikojnë pikërisht këto…
Instituti i Statistikave ka bërë një statistikë mjaft interesante prej nga janë zbuluar top 10 emrat më të përhapur vitin…
Muajin tetor e lamë pas dhe zyrtarisht kemi hyrë në muajin nëntor. Parashikimi i fatit për të gjitha shenjat dhe…
Këpucët e reja me taka të larta të kanë krijuar plagë (flluska) që në ditën e parë kur i ke…
A jeni ndjerë ndonjëherë shumë të ndryshme nga njerëzit rreth jush? Kjo është shpesh një ndjenjë normale, pjesë e përvojës…
Moda ka ecur para dhe, në vend se ta mbani mbi shpatulla xhaketën, mënyra e re për t’i veshur rrobat…
Aktori i njohur i humorit Gazmend Paja imitoi javën që lamë pas në ‘Portokalli’ shefin Renato Mekolli. Gazi e imitonte…
Ditëve të sotme kur kanabisi ka filluar të legalizohet në shumë vende, një studim i ri ka zbuluar se femrat…
Dashi- Nuk do të mungojnë idetë e reja dhe energjia e duhur për t’i zbatuar projektet tuaja. Do të keni mbështetjen…
Le të tregohemi plotësisht të sinqertë. Jeta nuk të vjen të trokasë në derë, por je ti ai që e…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!