Anglia realizoi një arritje historike pasditen e së shtunës kur siguroi një biletë për në gjysmëfinalen e Botërorit, teksa mundi…
Vrasëset me pagesë në Kolumbi njihen si “sicarias”. Në jetën e përditshme të gjithë e dinë që janë shtëpiake të…
Dembelizmi nuk është edhe një shenjë dhe aq e keqe, sa mund ta keni menduar. Madje, është një tregues i…
Mund ta keni parë këtë grua në mediat online të huaja por kurrë nuk iu ka shkuar në mëndje pse…
A e dini se mund të përgatisni viagra në kushte shtëpie. Krejt çka ju duhet janë tre përbërës që të…
Shirat do të vijojnë të bien në disa zona të vogla të vendit edhe gjatë kësaj jave, por pritet që…
Qëndrimi në ambient të hapur mund të zvogëlojë rrezikun e diabetit të tipit 2, sëmundjeve të zemrës, presionit të lartë…
Thuajse çdo detaj nga jeta e Hitlerit është tentuar të zbulohet nga shkencëtarët, dhe së fundmi është zbuluar diçka e…
Konsumi i alkoolit nuk këshillohet për asnjë moshë apo kategori të popullsisë, por e ndaluar rreptësisht është për gratë shtatzënë…
1. Lëng qepe Përmbajtja e lartë në sulfur e lëngut të limonit ndihmon në rritjen e flokëve. Nuk janë bërë…
Të kalosh një ditë nën ujë mund t’ju bëjë të ndiheni më të relaksuar, të çlodhur dhe me energji të…
Numri i martesave të lidhura në Zvicër në mes të partnerëve zviceranë dhe të huaj, është dyfishuar gjatë 30 viteve…

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!