Ka vetëm një gjë me të cilën nuk mund të bëni kompromis, me atë çfarë është  pa diskutim më e…
Një teknik i baterive kishte qenë në pauzën e drekës kur kishte vërejtur tymin që vinte nga kamioneta e tij.…
Ekspertët kanë sqaruar disa arsye, pse disa njerëz i kanë falur partnerët që dikur i kanë kapur mat me dikë…
Shumë persona preferojnë të lahen në mëngjes, në mënyrë që të jenë të pastër dhe të freskët, ashtu sikurse ka…
Vijojnë kthjellimet me vranësira kalimtare në territorin shqiptar. Pjesa e dytë e ditës sjell vranësira më të shpeshta kryesisht në…
Është gjithmonë mirë të dëgjojmë që njerëz të pasur japin para për bamirësi, për njerëzit që janë në nevojë, për…
1. Një udhëtim me çantë shpine, nga ata gjatë të cilëve nuk e vret mendjen se si do vishesh, mjafton…
Qoftë e bardha e Taj Mahalit apo bluja e ujërave të Bora Boras, një nuancë specifike mund të ndikojë në…
Rikthimi në punë pas lindjes është një temë e diskutueshme për nënat e reja, sidomos nëse kanë lindur me prerje…
Një britanik është lëshuar nga një burg i Arabisë Saudite pasi ishte burgosur për posedim alkooli. Arabia Saudite është një…
Një studim i ri i publikuar në “The British Journal of Psychology” ka zbuluar se njerëzit më të sjellshëm dhe…
Ka një histori më herët gjatë vitit që ka dalë nga Kina ku një djalë shpalli dashurinë e tij për…

Lajmet e fundit

Sulm me bombë në Afganistan, 11 të vdekur

Globi

Sulm me bombë në Afganistan, 11 të vdekur

Të paktën 11 civilë e kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit të bombës së vendosur në skaj të rrugës në provincën Nangarhar në lindje të Afganistanit. Zëdhënësi i prefekturës së...

Ky president amerikan i dhuroi të gjitha pagat për bamirësi

Globi

Ky president amerikan i dhuroi të gjitha pagat për bamirësi

Gjatë kohës së tij si kongresmen, dhe më vonë presidenti i SHBA-së, Xhon F.Kenedi, i dhuroi të gjitha pagat e tij për bamirësi. Në vitin 1859, kolonisti anglez Tomas Ostin lëshoi...

Shehu: Bën kolaps PPP abuzive e sterilizimit dhe e materialeve të konsumit

Politikë

Shehu: Bën kolaps PPP abuzive e sterilizimit dhe e materialeve të konsumit

Tritan Shehu  Kryeminstri dje ne spitalin e Fierit, nuk tha asgje per faktin qe PPP e sterilizimit dhe e materialeve konsumit po ben kolaps. Ai me syzat e tij 3...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!