Rrufetë mund të japin një spektakël në qiell, por në të njëjtën kohë mund të jenë shumë të rrezikshme. Çdo…
Duket sikur djemtë tërhiqen vetëm nga bukuria e një vajze kur e shikojnë në pamje të parë, por realisht nuk…
Nëse tashmë jeni duke pirë duhan, përpiquni të paktën aq sa mundeni të reduktoni rrezikun nga të sëmurit nga kanceri.…
Të gjitha femrat kanë ato ditët e mira të flokëve, ashtu si kanë ato ditët e këqija që zgjidhja e…
1.Ndonjehere ne njerezit i frikesohemi shume vetmise..bejme gjithcka qe te mos ndihemi vetem...kapemi fort pas kujtimeve, gjerave, personave, zvarritemi ,i…
Këngëtarja Miriam Cani, në një prej netëve të emisionit “Në kurthin e Piter Pan’ u shfaq e veshur me krijimin…
Kjo është një listë me 7 gabimet më të zakonshme që 99% e grave bëjnë.  Kijini parasysh. Bëni shumë leksion…
Buqeta me trëndafila, darka me qirinj ku dëgjohen këngët tuaja të preferuara nuk janë më të rëndësishme. Në botën e…
“Përherë i kam thënë vetes: “Nuk kam qenë adoleshentja e parë që kam mbetur shtatzënë dhe nuk do të jem…
Jeni kurjozë të lexoni fatin tuaj në bazë të vijave të dorës. Vija e parë e duarve është më e rëndësishmja.…
Është magjepsëse kjo mrekulli e natyrës shqiptare që mediat e huaja e kanë krahasuar me Niagarën ! Ndaj mos e…
 Moti në vendin tonë vijon i paqëndrueshëm edhe këtë të shtunë. Sërish priten reshje shiu në formë rrebeshi. Sipas MeteoAlb…

Lajmet e fundit

Aksidenti në Leister, zbulohet arsyeja e rrëzimit të helikopteri

Sport

Aksidenti në Leister, zbulohet arsyeja e rrëzimit të helikopteri

Është zbuluar shkaku sepse helikopteri që u rrëzua pranë stadiumit të Leister Sitit dështoi t’i përgjigjej komandës së pedalit së pilotit në momentin që u ngrit në ajër. Sipas asaj...

Renditja/ 10 më të pasurit në Shqipëri

Aktualitet

Renditja/ 10 më të pasurit në Shqipëri

Instituti Europian Pashko ka publikuar listën e 10 personave më të pasur në Shqipëri. Analiza është bazuar në të dhënat financiare zyrtare të deklaruara në institucionet shtetërore për 60 individët...

Kolaps në Kiev për shkak të borës

Globi

Kolaps në Kiev për shkak të borës

Për shkak të kushteve komplekse të motit dhe borës së madhe që bie nga ky mëngjes, në Kiev kanë ndodhur rreth 300 aksidente trafiku. Sipas agjencisë ukrainase Unian, nënkryetari i shërbimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!