Gjumi i ndërprerë. Ose të paktën kështu kanë treguar studimet e kohëvet të fundit. Për një kohë të gjatë ne…
Nuk është turp të pohosh se ndodh që ndonjëherë , të kesh dyshime për miqtë që ke pranë vetes. Këto…
“Samsung SHP-DR900” ky është emërtimi i bravës smart të nxjerrë në tregun koreanojugor nga “Samsung SDS”, divizioni që është i…
Pjesa më e madhe e Shqipërisë vijon në kushtet e motit të kthjellët ndërsa vranësira të lehta do të ketë…
Në foto e mëposhtme do shikoni disa vajza me dhe pa tualet. Nga pamjet mund të kuptosh që tualeti e…
Sipas astrologjisë, disa shenja janë më agresive se të tjerat. Dashi Dashi është i njohur për kokëfortësinë, impulsivitetin dhe agresivitetin…
Ka metoda të ndryshme, të vjetra, për gjoja parashikimin e fatit, duke filluar nga shpatulla e pulës, filxhani i kafesë,…
Në SHBA një nënë e shqetësuar nga fakti se djali i saj shpenzonte shumë orë në rrjetet sociale me iPhonen…
Disa sekrete, që tregojnë se çfarë duhet të bësh për të mbajtur një mashkull gjithmonë pas vetes. Bëjë për të…
Vera erdhi dhe ajo që të gjithë kërkojnë me siguri është një nxirje e shpejtë dhe e qendrueshme. Po si…
Moti për të mërkurën mbetet nën ndikimin e kthjellimeve në të gjithë Shqipërinë. Sipas MeteoAlb, pas mesditës priten vranësira kalimtare…
Frika që kishte dhëndri nga rrufetë, bëri që një dasmë në Indi të ndërpritej në mes. Ishte nusja e tij…

Lajmet e fundit

Zbulohet varri antik në Egjipt

Globi

Zbulohet varri antik në Egjipt

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varr antik më shumë se 4,400-vjeçar në kompleksin e piramidave të Sakaras. Varri privat, rreth 10 metra i gjatë dhe 3 metra i lartë, mendohet se...

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Aktualitet

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Artur Zoto ka vendosur mos t’ia lërë harresës arrestimin dhe mbajtjen në paraburgim më tepër se një vit.   Përmes një padie civile, ish zyrtari i larte...

Mësuesit më të mirë të botës, mes tyre dhe një shkodrane

Aktualitet

Mësuesit më të mirë të botës, mes tyre dhe një shkodrane

‘Global teacher Prize 2019’  ka përzgjedhur finalistët e tij, ku mes mësuesëve më të mirë të botës renditet dhe një shqiptare . Liljana Luani është shkodrania që ka punuar për 38...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!