Moti për ditën e mërkurë pritet të jetë sërish me kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në orët e pasdites, ku…
Sipas Yin Shin Iyutsu, një mjek japonez që merret me mjekësi alternative të lashtë, po të aplikosh presion mbi  një…
Flasim shpesh për dashurinë, por jo një përkufizim të saktë të saj. Thonë që meshkujt kur dashurojnë  ndryshojnë sjellje, komunikim,…
Sezoni i verës, për rrjedhojë edhe i dasmave, është më i preferuari sidomos për këngëtarët. Jo se gjatë dimrit të…
Djaloshi i quajtur Leo, është fëmija i parë në botë që lind nga një prind transvestit. Një transgjinor amerikan është…
Mësoni cilat janë arsyet përse meshkujt tradhtojnë. 1.Nuk ndihen më sikur janë në në lidhje Arsyeja kryesore përse meshkujt tradhtojnë…
Moti  pritet të ketë reshje të dobëta në të gjitha qarqet e vendit, por lokalisht deri mesatare në disa prej…
Me ardhjen e verës dhe ditëve të bukura, dritaret në shtëpitë tona janë pothuajse gjithë ditën të hapura, për ajër…
Kompania gjigande Apple ka firmosur një kontratë multimilionëshe me Oprah Winfrey për të krijuar programe të reja origjinale. Kjo kontratë…
Varësia nga lojrat kompjuterike do të vendoset për të parën herë nga Organizata Botërore e Shëndetësisë në listën e saj…
Kemi dëgjuar të gjithë për procesin e hipnotizimit, ku njerëzit ose kafshët me anë të sugjestionimit për t’i mjekuar apo për…
Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë territorin deri pas mesditës kur vranësirat fuqizohen në zonat malore duke sjellë shira të përkohshëm…

Lajmet e fundit

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Politikë

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ndodhur përballë një panel;i gazetarësh në emisionin ‘360 gradë’ foli dhe për kandidatin që do të përfaqësojë opozitën ën zgjedhjet lokale të vitit të...

Gati marrëveshja për BREXIT

Globi

Gati marrëveshja për BREXIT

Teksti i Traktatit të Daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian është gati dhe do t’i prezantohet qeverisë britanike të martën. Lajmin e dha kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier.  “Parametrat...

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Aktualitet

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, e konsideroi të padrejtë shembjen e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!