Më shumë se një milionë dollarë nuk është ndonjë sasi e madhe parash, thonë hulumtuesit ndërkaq gjithnjë e më shumë…
Gjatë një pasditeje në parkun e Moskës, tifozi nga Argjentina, Augustin Otelo, nuk po i numëronte golat e as ndeshjet…
Dua Lipa i ka ngjitur me shpejtësi shkallët e karrierës në muzikë dhe çdo ditë e më shumë, ajo është…
Një studim i fundit i realizuar në Universitetin e Kalifornisë ka zbuluar se të harrosh emra njerëzish apo detaje të…
A e keni pyetur veten çfarë mund të keni bërë që i dhatë fund një marrëdhënie? Ja 7 gabime të…
Një burrë me një tatuazh të një pistolete në ballin e tij është arrestuar nga policia në posedim të një…
Vijojnë kthjellimet me vranësira kalimtare në Ultësirën Perëndimore por më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat Lindore dhe pjesërisht në…
Ai ka lindur djalë, quhet Aron, por gjithmonë e ka ndjerë se ka lindur në trupin e gabuar. Aron ishte…
Likopeni është një karotenoid që i jep domates dhe shumë perimeve të tjera ngjyrën e kuqe. Tashmë e dimë që…
 Teksa sytë e të gjithë botës janë kthyer nga Rusia, ku po zhvillohet kampionati Botëror FIFA 2018, vendi po përballet…
Një markë e re mode ka guxuar të sjellë një palë xhinse që mund të vishen vetëm pa të brendshme.…
Flokët e prera shkurt kanë qenë gjithmonë modeli seksi i verës, por edhe vajzat që duan flokët e gjata mund…

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!