Moti  pritet të ketë reshje të dobëta në të gjitha qarqet e vendit, por lokalisht deri mesatare në disa prej…
Me ardhjen e verës dhe ditëve të bukura, dritaret në shtëpitë tona janë pothuajse gjithë ditën të hapura, për ajër…
Kompania gjigande Apple ka firmosur një kontratë multimilionëshe me Oprah Winfrey për të krijuar programe të reja origjinale. Kjo kontratë…
Varësia nga lojrat kompjuterike do të vendoset për të parën herë nga Organizata Botërore e Shëndetësisë në listën e saj…
Kemi dëgjuar të gjithë për procesin e hipnotizimit, ku njerëzit ose kafshët me anë të sugjestionimit për t’i mjekuar apo për…
Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë territorin deri pas mesditës kur vranësirat fuqizohen në zonat malore duke sjellë shira të përkohshëm…
Xhelozia mund të interpretohet me lajka, por në shumë raste të tjera mund të kthehen në një ankth. Përgjethësisht, xhelozia…
Dashuria e parë nuk harrohet lehtë, por për disa persona është thuajse e pamundur. Sipas astrologjisë, ekzistojnë disa shenja horoskopi…
Ndonjëherë flokët kanë nevojë për ndryshim dhe e kuqja është gjithmonë më e preferuara. Shumica kanë provuar. Kur jemi ndier…
Si shumë baballarë të rinj, Sabastion Sparks e dinte që të qenit prind ka sfida të mëdha. Por shumica e…
Këto tatuazhe do të ju bëjnë të mendoni se si kanë guxuar të marrin një vendim të tillë për ta…
Të biesh në dashuri me një femër është një nga gjërat më të bukura dhe më të veçanta që mund…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!