Flasim shpesh për dashurinë, por jo një përkufizim të saktë të saj. Thonë që meshkujt kur dashurojnë  ndryshojnë sjellje, komunikim,…
Sezoni i verës, për rrjedhojë edhe i dasmave, është më i preferuari sidomos për këngëtarët. Jo se gjatë dimrit të…
Djaloshi i quajtur Leo, është fëmija i parë në botë që lind nga një prind transvestit. Një transgjinor amerikan është…
Mësoni cilat janë arsyet përse meshkujt tradhtojnë. 1.Nuk ndihen më sikur janë në në lidhje Arsyeja kryesore përse meshkujt tradhtojnë…
Moti  pritet të ketë reshje të dobëta në të gjitha qarqet e vendit, por lokalisht deri mesatare në disa prej…
Me ardhjen e verës dhe ditëve të bukura, dritaret në shtëpitë tona janë pothuajse gjithë ditën të hapura, për ajër…
Kompania gjigande Apple ka firmosur një kontratë multimilionëshe me Oprah Winfrey për të krijuar programe të reja origjinale. Kjo kontratë…
Varësia nga lojrat kompjuterike do të vendoset për të parën herë nga Organizata Botërore e Shëndetësisë në listën e saj…
Kemi dëgjuar të gjithë për procesin e hipnotizimit, ku njerëzit ose kafshët me anë të sugjestionimit për t’i mjekuar apo për…
Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë territorin deri pas mesditës kur vranësirat fuqizohen në zonat malore duke sjellë shira të përkohshëm…
Xhelozia mund të interpretohet me lajka, por në shumë raste të tjera mund të kthehen në një ankth. Përgjethësisht, xhelozia…
Dashuria e parë nuk harrohet lehtë, por për disa persona është thuajse e pamundur. Sipas astrologjisë, ekzistojnë disa shenja horoskopi…

Lajmet e fundit

Hetimi, mafia 1 mln euro/muaj me bastet, kompani dhe në Shqipëri

Bota Shqiptare

Hetimi, mafia 1 mln euro/muaj me bastet, kompani dhe në Shqipëri

Është vlerësuar të paktën një milionë euro në muaj, fitimi i 20 agjencive bastesh të sekuestruara në provincat e Catanias, Siracuzas, Caltanissetta dhe Ragusas në kuadër të hetimeve rreth mafies...

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Një plagosje me armë zjarri mësohet se ka ndodhur në qytetin e Peqinit. Report Tv ka mësuar se një adoleshent i moshës 15-vjecare është plagosur me një plumb në kokë...

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!