Është mirë të mos mbani lodra në shtratin e fëmijës tuaj deri sa të jetë të paktën gjashtë muajsh. Kjo…
Si të dërgoni mesazh me ngjyrën e rrobave dhe pse duhet t’u kushtoni kujdes të madh detajeve ne veshje. Të…
Kylie Jenner shumë shpejtë pritet të bëhet miliarderja më e re në botë. 21-vjeçarja po shijon pasurinë e saj të…
Një lidhje e bukur midis Afërditës dhe Merkurit do ta bëjë jetën tonë më të mirë. Me ndjesinë e cilësisë…
Është kthyer në një trend të viteve të fundit njohja me anë të rrjeteve sociale. Shumë histori dashurie kanë nisur…
Shumë prej nesh rrotullohen gjatë natës përderisa përpiqmi të flemë por ndonjëherë është më kot. Por, duket se në fund…
Përdoruesi mesatar kontrollon telefonin e mençur çdo 12 minuta. Mediat sociale marrin thuajse gjithë kohën tuaj. Hulumtimet e fundit kanë…
Kur jeni shumë të dashuruar, në çast mund t’ju ndodhë që të ndieni sulme xhelozie të jashtëzakonshme. Për fillim, merrni…
Është një nga shtresat më të frikshme të ujit në botë dhe mendohet të ketë marrë dhjetëra anije dhe aeroplanë…
Biondinat kanë më shumë vetëbesim dhe afinitet ndaj seksit, ndërsa zeshkanet janë më të suksesshme në punë dhe shpesh krijojnë…

Lajmet e fundit

Rregulli i ri, vështirësohet marrja e Green Card në SHBA

Aktualitet

Rregulli i ri, vështirësohet marrja e Green Card në SHBA

Administrata e Donald Trump paralajmëroi se po përgatit një rregull të ri, i cili ua vështirëson marrjen e “Green Card”-ës emigranteve të ndodhur ligjërisht në SHBA dhe marrjen e vizave...

Zyrtarisht vjeshtë/ Sinoptikanët paralajmërojnë rënie temperaturash

Aktualitet

Zyrtarisht vjeshtë/ Sinoptikanët paralajmërojnë rënie temperaturash

Duke filluar nga dita e nesërme, do të kemi rënie drastike të temperaturave. Zyrtarisht nga dita e Hënë në darkë do të futemi në stinën e vjeshtës. Gjatë ditës së hënë...

Vrullin e Sarrit e ndal Uest Ham, Çelsi merr vetëm një pikë në derbi

Sport

Vrullin e Sarrit e ndal Uest Ham, Çelsi merr vetëm një pikë në derbi

Çelsi nuk ka shkuar dot më shumë se një barazim pa gola në ndeshjen derbi kundër Uest Ham, në “London Stadium”. Blutë e Londrës nuk kanë arritur të thyejnë mbrojtjen...