Dikur emigrant në Greqi, por Marko Caka arriti të fusë këmbët në studiot e televizioneve kombëtare atje.  Madje, si gazetar…
Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme, e hënë, 10 qershor 2018. Moti do të jetë me kthjellime…
Rrjetet sociale mund ta kenë anën e vet të keqe, por sigurisht se kanë edhe një anë të mirë. Duke…
Plazhe dramatike, ishull i njohur si mbretëri e erëzave të ndryshme dhe qyteti i vjetër si trashëgimi e mbrojtur nga…
“Ti mund të mos jesh mjaftueshëm i mirë për këdo, por ti gjithmonë do të jesh më i miri për…
Po mendoni se çfarë vendi do të vizitoni kur jeni vetëm? Një zgjidhje ideale është Insbruku në Austri. Kryeqendra e…
Sonte sipas kalendarit islamik të myslimanëve për muajin e shenjtë të Ramazanit është Natë e madhe, e njohur për të…
”Dhe ata jetuan të lumtur gjithmonë” Demi (21 prill – 21 maj) – Virgjëresha (24 gusht – 22 shtator) Një…
Ai është një nga aktorët më të dashur të ekranit. Florjan Binaj ishte i ftuar në programin ‘Një kat më…
Sezoni veror 2018 premton të jetë interesant edhe për shqiptarët. Nis Kampionati Botëror i Futbollit dhe Rusia shënohet në hartën…
Njihuni me parashikimin e motit për sot, e dielë, 10 qershor 2018. Moti mbetet me kthjellime vranësira kalimtare deri pas…
Dashi Shenja zodiakale e Dashit karakterizohet nga një impulsiviteti i madh. Janë personalitete shumë energjike, bujarë dhe në një kuptim…

Lajmet e fundit

De Biazi: Ushqeheshin çuditshëm, autobuzi i ngjante diskotekës

Sport

De Biazi: Ushqeheshin çuditshëm, autobuzi i ngjante diskotekës

Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani de Biazi ishte i ftuar në ceremoninë e 100-vjetorit të Federatës Italiane të Futbollit, krahas emrave të mëdhenj si Alegi, Mançini apo Ançini apo Ançeloti. Mes të...

Hillary Clinton do kandidojë sërish në 2020?

Globi

Hillary Clinton do kandidojë sërish në 2020?

Dy herë kandidate demokrate për presidente, Hillary Clinton do të tentojë sërish në garën për president të SHBA-ve në zgjedhjet 2020-ës. Lajmin e ka bërë me dije këshilltari i saj Mark...

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Globi

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Dhuna ka shpërthyer mes Izraelit dhe militantëve palestinezë në Gaza, një ditë pasi shtatë militantë dhe një ushtar izraelit u vranë gjatë një operacioni të fshehtë izraelit në Gaza. Militantët hodhën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!