Nëse keni bërë plane këtë fundjavë, atëherë duhet të tregoni kujdes pasi në fundjavë moti do të dominohet nga vranësira…
Ke kohë që e mendon një ndryshim radikal të pamjes tënde por nuk ke gjetur ende guximin? Ka ardhur koha……
Qyteti resort bregdetar i Scheveningen, në Holandë , po kremton ditëlindjen e 200- të këtë vit. Dhe për të shënjuar…
Secili nga ne, e kontrollon telefonin celular afërsisht 80 herë brenda një dite. Pra, nëse ia del të mos e…
Ka disa gjëra që thjesht nuk doni t’i thoni në punë. Këto fraza mbartin fuqi të veçantë, ata kanë aftësinë…
Kurioziteti është një forcë e madhe – një që mendohet se shkaktoi Rënien, GPS-in, si dhe ndoshta disa fatalitete –…
Në çdo vend pune, ju do të haseni me biseda të vështira, të cilat gjithsesi duhet t’i përballoni me sukses,…
Pranvera ka ardhur dhe bashkë me të edhe trendet e reja të sezonit. Një nga gjërat që na mundon më…
Një vilë me vlerë 16.5 milionë dollarë është blerë nga gruaja e Steve Jobs. Steve Jobs, kishte arritur ta mbante…
Ka një emër të çuditshëm, por është një nga shtëpitë më interesante që keni dëgjuar apo parë deri tani. Ka…

Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të sigurt se atë do ta fitojë Senad...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndryshme si angazhimet në një tjetër projekt filmik ose...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...