Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme, e hënë, 10 qershor 2018. Moti do të jetë me kthjellime…
Rrjetet sociale mund ta kenë anën e vet të keqe, por sigurisht se kanë edhe një anë të mirë. Duke…
Plazhe dramatike, ishull i njohur si mbretëri e erëzave të ndryshme dhe qyteti i vjetër si trashëgimi e mbrojtur nga…
“Ti mund të mos jesh mjaftueshëm i mirë për këdo, por ti gjithmonë do të jesh më i miri për…
Po mendoni se çfarë vendi do të vizitoni kur jeni vetëm? Një zgjidhje ideale është Insbruku në Austri. Kryeqendra e…
Sonte sipas kalendarit islamik të myslimanëve për muajin e shenjtë të Ramazanit është Natë e madhe, e njohur për të…
”Dhe ata jetuan të lumtur gjithmonë” Demi (21 prill – 21 maj) – Virgjëresha (24 gusht – 22 shtator) Një…
Ai është një nga aktorët më të dashur të ekranit. Florjan Binaj ishte i ftuar në programin ‘Një kat më…
Sezoni veror 2018 premton të jetë interesant edhe për shqiptarët. Nis Kampionati Botëror i Futbollit dhe Rusia shënohet në hartën…
Njihuni me parashikimin e motit për sot, e dielë, 10 qershor 2018. Moti mbetet me kthjellime vranësira kalimtare deri pas…
Dashi Shenja zodiakale e Dashit karakterizohet nga një impulsiviteti i madh. Janë personalitete shumë energjike, bujarë dhe në një kuptim…
Në një udhëtim për  në Sicili, Francis Ipisbhe humbi gruan e tij. Sot, një vit më vonë, ai më në…

Lajmet e fundit

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Ekstradimi i Gruevskit nga Hungaria do të kërkohet përmes Ligjit për bashkëpunim juridik ndërkombëtar. Kjo pasi dy vendet nuk kanë marrëveshje për ekstradim. Pavarësisht kësaj, ende nuk dihet nëse Nikolla...

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Lifestyle

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Mbrëmjet e së dielës janë totalisht relaks për t’u marrë me veten. Pra, nëse gjatë ditës ke qenë në plazh apo edhe duke takuar miqtë, që të ndihesh e freskët...

Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve

Bota Shqiptare

Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve

Zbatimi i marrëveshjeve të arritura në kuadër të dialogut në mes Prishtinës dhe Beogradit me lehtësimin e Bashkimit Evropian në Bruksel, vlerësohet në mënyra të ndryshme nga palët në negociata. Kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!