Në fillim të javës NASA doli me një deklaratë se në ditët në vijim do të publikonte informacione të rëndësishme…
Të gjithë e dimë se një tradhëtar është një person i parritur dhe lëndues. E dimë gjithashtu, se duhet t’i…
Kjo mënyrë e zakonshme për t’u ulur vjen me shumë rreziqe shëndetësore. Me siguri se i kryqëzoni këmbët të paktën…
Në bazë të muajit kur keni lindur ju mund të mësoni disa tipare për karakterin tuaj femëror. Femrat e lindura…
Kate, morri në krah të birin e saj Dylan teksa ai po merrte frymën e tij të fundit, por vëllai…
Sërish risi në Instagram. Së shpejti, në aplikacionin e Kevin Systrom (themelues i Instagram) – sipas Wall Street Journal –…
Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë gjatë gjithë ditës në territorin shqiptar përjashtuar orët e mesditës në ekstremin verior dhe Verilindor…
Një ngjarje e pabesueshme deri në limitet e një gjesti të mizorisë njerëzore është verifikuar pak ditë më parë në…
Një histori vërtet e pabesueshme që vjen nga komuna e Scafatit. Një grua e moshuar kërkoi ndarjen nga bashkëshorti i…
Moti për ditën e mërkurë do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Për pasojë, sipas MeteoAlb, pritet të…
Mes shumë modeleve të fundeve me lule ka dhe nga ato që ju bëjnë të dukeni mjaft shik, qoftë në…
E largon stresin, ju ndihmon të flini më mirë, jua rritë vetëbesimin, etj. Jo, s’po flasim për përfitimet e peshëngritjes…

Lajmet e fundit

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Aktualitet

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Studiuesi Aurel Plasari të mërkurën foli në lidhje me figurën e Mid’hat Frashërit dhe rolin e tij në Kongresin e Manastirit. Plasari u ndal tek ky moment i artë i historisë...

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Aktualitet

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Spanja do të lejojë atletët kosovarë të përdorin simbolet kombëtare, në një kompeticion të organizuar në shtetin iberik, edhe pse Madridi nuk e njeh ende pavarësinë e shtetit ballkanik. Kjo...

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Aktualitet

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Kontrolli i Lartë i Shtetit rendit katër flamuj të kuq përsa i përket nivelit të shërbimit shëndetësor në Shqipëri. Për të trajtuar më mirë ankesat duhet të ketë më shumë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!