Të dielën përgatituni për një ditë të nxehtë dhe që thyen të gjitha rekordet historike të Prillit. Temperaturat të dielën…
Nëse jeni një vajzë që shkon çdo muaj për të bërë thonjtë me manikyr xhel, duhet ta lexoni me vëmendje…
Një nga trendet e fundit të sezonit janë jumpsuit. Mund t’i kombinoni me taka dhe atlete, është një nga mënyrat…
Pantallonat treçerekëshe të gjera, janë ende shumë në modë edhe për stinën e pranverës dhe verës. Fashionistet më në zë…
Prerjet, copat, ngjyrat, materialet, ja tendencat me te bukura te modës për sezonin e ardhshëm. Pardesyja ngjyre pudër   Ngjyrat…
Nuk është gjithnjë e nevojshme të provoni ngjyra apo modele ekstreme flokësh. Ndonjëherë (ose gjithmonë) janë pikërisht gjërat e thjeshta…
Ky është padyshim sezoni i ngjyrave dhe i veshjeve të rehatshme, me të cilat ju do të ndjeheni më komode.…
Vijon paraditja me kthjellime në Jug e Qendër ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në Veri.  Pas mesditës, vranësira kalimtare…
Ky është horoskopi për ditën e hënë. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për…
Cila është lagjja “më cool” e metropoleve të Kontinentit të Vjetër? Portali TravelSupermarket prezantoi “Hip Hangout Guide 2018”, klasifikimin e…

Lajmet e fundit

Po ndotim më shumë Shqipërinë dhe po i përpunojmë më pak mbetjet

Aktualitet

Po ndotim më shumë Shqipërinë dhe po i përpunojmë më pak mbetjet

Sasia e mbetjeve ka ardhur në rritje vitin e kaluar por aftësitë për menaxhimin dhe përpunimin e tyre kanë shënuar rënie në raport me vitin 2016. Sipas të dhënave të INSTAT...

Sekretariati i Energjisë, çështje kundër Shqipërisë për infrastrukturën, s’ka ndërlidhje me fqinjët

Aktualitet

Sekretariati i Energjisë, çështje kundër Shqipërisë për infrastrukturën, s’ka ndërlidhje me fqinjët

Sekretariati i Komunitetit të Energjisë ka hapur së fundmi një çështje kundër tre shteteve për pika të caktuara që nuk kanë respektuar në rregulloren 347 të vitit 2013. Mes tre...

Sigurimet, tregu me fitim – 7.5 milionë euro për vitin 2017

Aktualitet

Sigurimet, tregu me fitim – 7.5 milionë euro për vitin 2017

Të gjitha kompanitë e sigurimit të jo-jetës e mbyllën vitin 2017 me fitim. Sipas raportimeve financiare të subjekteve, rezultati i përgjithshëm për të gjitha kompanitë kishte vlerën e 958 milionë...