Sërish risi në Instagram. Së shpejti, në aplikacionin e Kevin Systrom (themelues i Instagram) – sipas Wall Street Journal –…
Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë gjatë gjithë ditës në territorin shqiptar përjashtuar orët e mesditës në ekstremin verior dhe Verilindor…
Një ngjarje e pabesueshme deri në limitet e një gjesti të mizorisë njerëzore është verifikuar pak ditë më parë në…
Një histori vërtet e pabesueshme që vjen nga komuna e Scafatit. Një grua e moshuar kërkoi ndarjen nga bashkëshorti i…
Moti për ditën e mërkurë do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Për pasojë, sipas MeteoAlb, pritet të…
Mes shumë modeleve të fundeve me lule ka dhe nga ato që ju bëjnë të dukeni mjaft shik, qoftë në…
E largon stresin, ju ndihmon të flini më mirë, jua rritë vetëbesimin, etj. Jo, s’po flasim për përfitimet e peshëngritjes…
Në një udhëtim për  në Sicili, Francis Ipisbhe humbi gruan e tij. Sot, një vit më vonë, ai më në…
Pra, jeni ndarë. Çfarë të bëni tash? A duhet të shtriheni në shtrat dhe ta mbuloni veten me akullore? A…
Është vështirë të gjesh një person në të gjithë tokën që mos të ketë qenë në një situatë ku kanë…
Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme, e martë, 5 qershor 2018. Orët e para të ditës do…
Një aplikacion novator i zhvilluar në Universitetin Aristotel të Selanikut, i cili “dekodon” qarjen e foshnjave për të ndihmuar prindërit…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!