Të gjithë e dimë se një tradhëtar është një person i parritur dhe lëndues. E dimë gjithashtu, se duhet t’i…
Kjo mënyrë e zakonshme për t’u ulur vjen me shumë rreziqe shëndetësore. Me siguri se i kryqëzoni këmbët të paktën…
Në bazë të muajit kur keni lindur ju mund të mësoni disa tipare për karakterin tuaj femëror. Femrat e lindura…
Kate, morri në krah të birin e saj Dylan teksa ai po merrte frymën e tij të fundit, por vëllai…
Sërish risi në Instagram. Së shpejti, në aplikacionin e Kevin Systrom (themelues i Instagram) – sipas Wall Street Journal –…
Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë gjatë gjithë ditës në territorin shqiptar përjashtuar orët e mesditës në ekstremin verior dhe Verilindor…
Një ngjarje e pabesueshme deri në limitet e një gjesti të mizorisë njerëzore është verifikuar pak ditë më parë në…
Një histori vërtet e pabesueshme që vjen nga komuna e Scafatit. Një grua e moshuar kërkoi ndarjen nga bashkëshorti i…
Moti për ditën e mërkurë do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Për pasojë, sipas MeteoAlb, pritet të…
Mes shumë modeleve të fundeve me lule ka dhe nga ato që ju bëjnë të dukeni mjaft shik, qoftë në…
E largon stresin, ju ndihmon të flini më mirë, jua rritë vetëbesimin, etj. Jo, s’po flasim për përfitimet e peshëngritjes…
Në një udhëtim për  në Sicili, Francis Ipisbhe humbi gruan e tij. Sot, një vit më vonë, ai më në…

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!