Një njeri nuk ka nevojë të shikojë larg për të gjetur negativitet. Disa thonë se mediat po lulëzojnë në këtë…
Kam humbur një fëmijë, jam 1 në 4 gra që humb foshnjën e saj. Burri dhe unë u përpoqëm dhe…
Ne mendojmë se jeta e personazheve të njohur është perfekte. Filtrat nëpër fotografi, rregullimet me fotoshop, operacionet e tyre plastike…
Të dalësh në takim me dikë që pëlqeni, është diçka e bukur, por edhe me përgjegjshmëri. Mund të ndodhë që…
Një kompani inovative në fushën e robotikës beson se njerëzit janë vetëm pak dekada larg para se të fillojnë martesat…
“Coca Cola” ka hedhur në treg pijen e parë alkoolike të saj, një lloj “alkopopi” me shije limoni, dhe e…
 Një kompani inovative në fushën e robotikës beson se njerëzit janë vetëm pak dekada larg para se të fillojnë martesat…
Për një baba, ky është një ndër momentet më të dhimbshme në jetë, pasi i duket sikur po e humbet…
Ky eështë parashikimi i motit për ditën e sotme, e hënë, 28 maj 2018. Java nis me temperatura të larta.…
Vijon dominimi i kthjellimeve me vranësira kalimtare gjatë paradites në të gjithë vendin.  Ndërsa pas mesditës vranësirat shtohen gradualisht në…
Kushtet atmosferike për ditën e shtunë pritet të jenë me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Një situatë e tillë do të…
Femrat në sytë e një mashkulli? Nuk ka rëndësi se sa peshojnë. Është e mahnitshme të prekësh, të përqafosh dhe…

Lajmet e fundit

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Globi

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Francë gjatë ceremonisë për të  përkujtuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Një grua 101-vjeçare ka ngatërruar kancelaren Angela Merkel me bashkëshorten...

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Aktualitet

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Një i moshuar ka humbur jetën pasditen e së hënës pasi është goditur nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Klos të Cërrikut, ku mjeti drejtuar nga shtetasi me iniciale...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!