Qoftë për partnerin tënd, apo për këdo person tjetër që do të takosh në jetën tënde, është e rëndësishme të…
Të dielën përgatituni për një ditë të nxehtë dhe që thyen të gjitha rekordet historike të Prillit. Temperaturat të dielën…
Nëse jeni një vajzë që shkon çdo muaj për të bërë thonjtë me manikyr xhel, duhet ta lexoni me vëmendje…
Një nga trendet e fundit të sezonit janë jumpsuit. Mund t’i kombinoni me taka dhe atlete, është një nga mënyrat…
Pantallonat treçerekëshe të gjera, janë ende shumë në modë edhe për stinën e pranverës dhe verës. Fashionistet më në zë…
Prerjet, copat, ngjyrat, materialet, ja tendencat me te bukura te modës për sezonin e ardhshëm. Pardesyja ngjyre pudër   Ngjyrat…
Nuk është gjithnjë e nevojshme të provoni ngjyra apo modele ekstreme flokësh. Ndonjëherë (ose gjithmonë) janë pikërisht gjërat e thjeshta…
Ky është padyshim sezoni i ngjyrave dhe i veshjeve të rehatshme, me të cilat ju do të ndjeheni më komode.…
Vijon paraditja me kthjellime në Jug e Qendër ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në Veri.  Pas mesditës, vranësira kalimtare…
Ky është horoskopi për ditën e hënë. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për…
Cila është lagjja “më cool” e metropoleve të Kontinentit të Vjetër? Portali TravelSupermarket prezantoi “Hip Hangout Guide 2018”, klasifikimin e…
Disa shenja i tremben aq shumë një lidhjeje të qëndrueshme dhe angazhimeve në çift saqë janë të gatshme të braktisin…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!