Pranvera ka ardhur dhe bashkë me të edhe trendet e reja të sezonit. Një nga gjërat që na mundon më…
Një vilë me vlerë 16.5 milionë dollarë është blerë nga gruaja e Steve Jobs. Steve Jobs, kishte arritur ta mbante…
Ka një emër të çuditshëm, por është një nga shtëpitë më interesante që keni dëgjuar apo parë deri tani. Ka…
Pas një mungese të gjatë tre vjeçare në tregun muzikor, Avril Lavigne do të kthehet me një album të ri.…
Ky është horoskopi për ditën e enjte, 26 prill 2018. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do…
78 vite më parë në East Harlem, Manhattan, lindi Alfredo James “Al” Paçino.Biri i dy prindërve italiano-amerikanë Rose (nee Gerardi)…
Kështjellat e mbretërve në përralla kanë qenë gjithnjë ëndërr për shumë vajza. Të gjitha ëndërrojnë të vizitojnë një vend të…
Aktorja e njohur Hilary Duff ka hapur dyert e shtëpisë për një nga revistat më të njohura  “Better Homes &…
Përmes një postimi në Instagram këngëtarja Dua Lipa ka paralajmëruar se kënga “One Kiss” të cilën e ka realizuar në…
Vendi mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare; më të shpeshta në Veri dhe pjesërisht në Qendër. Pasditja vijon kryesisht e…
Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 25 prill 2018. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të…
Ka momente që ajri i shtëpisë të duket i rëndë, sikur të merr frymën. Kokteile aromash të pakëndshme zaptojnë çdo…

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!