Femra asnjëherë nuk duhet të kërkojë falje për pamjen e saj, as edhe për “defektet” më të vogla në trup……
Shumë prej nesh bëjnë dush dy herë në ditë, ndërsa disa të tjerë preferojnë që të lahen më rrallë. Dushi…
Që nga sjelljet te zakonet, te fiksimet dhe paranojat…ja se cilat janë karakteristikat që nuk mund të ndryshoni te meshkujt.…
15 tetori është caktuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë si Dita Ndërkombëtare e Ecjes në Natyrë. Qëllimi i kësaj dite…
DASHITë përgjithshmet: Kjo javë do të jetë plot me veprime dhe intensitet dhe mbi të gjitha me humor të mirë! Takimet…
Të ndërhysh në ADN-në e luleve duke bërë modifikime sipas shijes estetike të njerëzve, është sfida e re florikulturës moderne.…
Sipas studimeve të shumta, një femër, gjatë jetës së saj puth rreth 15 meshkuj, ka të paktën 2 lidhje të…
Kjo video e pabesueshme tregon një zemër funksionale duke rrahur jasht trupit të njeriut. Zemra e tillë, e futur në…
Sunil Dade ka qenë duke ujitur në kopshtin e tij në Londër, kur e ka ndjerë një dhimbje të tmerrshme…
Modelja Pixee Fox ka nis misionin për të shndërruar vetën e saj në një karakter real të filmave vizatimor. 25…
Shkenca ka përparuar kaq shumë, sa tashmë pretendon se në bazë të muajit të lindjes, mund të parashikojë me saktësi jetën e…
Një 27 vjeçare në Angli pasi gjeti punën që kishte ëndërruar gjithmonë në një qendër tregtimi me pakicë në qytetin…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!