Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha do të festojnë sot në një ceremoni familjare fejesën e tyre… Ndonëse festa e vërtet…
Edhe pse mbeti shtatzënë, një kërcimtare vazhdoi të ushtrojë lëvizjet në tub dhe u tërhoq në dy javët e fundit…
Këngëtari u përball me një vështirësi në jetën e tij kur djali i tij u diagnostifikua me kancer. Nga ai…
Fituesja e çmimit Nobel, Nadia Murad, përshkruan udhëtimin e tmerrshëm nga skllave seksi e ISIS në aktiviste për të drejtat…
Dasma e princeshës Eugenia ditën e djeshme mori gjithë vëmendjen mediatike! Jo vetëm për faktin se protagonistë të saj ishin…
Këto janë shenjat më të forta të horoskopit, Dashi Të lindurit në shenjën e Dashit i duan sfidat dhe arrijnë…
Elda Koçia është një vajzë e cila ka arritur të fitojë mijëra ndjekës në Instagram, për shkak të postimeve motivuese…
Të gjithë kemi patur një ‘ditë të keqe’ për flokët, e arsyet janë nga më të ndryshmet. Zgjohemi në mëngjes…
Princeshë Eugeenie dhe Jack Brooksbank janë martuar dhe në dasmën e tyre kanë qenë të ftuar disa nga personazhet mbretërore,…
E dini ju që femrat japoneze kanë 25 vite që mbajnë rekord për jetëgjatësi në botë? Jo vetëm kjo, por…
Vjeshta e vitit 2018-të s’ka si të kalojë pa prezencën e shajeve rreth qafës tuaj! Dizajnerë të ndryshëm kanë projektuar…
Letra e një 32- vjeçari drejtuar psikologe Deidre: Jam 35 vjeç dhe bashkëshortja ime 32. Kemi 11 vite të martuar…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!