Frika që kishte dhëndri nga rrufetë, bëri që një dasmë në Indi të ndërpritej në mes. Ishte nusja e tij…
Të gjithë do të donim të ishim sa më të famshëm dhe më të ndjekur në rrjetet sociale. Vetëvlerësimi kohët…
Rinisi alergjik është inflamacioni i mukozës së hundës që është një sëmundje kronike dhe ndodh në 15-20% të popullsisë. Shkaktohet…
Rrjetet sociale shërbejnë pothuajse çdo herë për njoftime të reja, apo edhe për lindje të reja. Prindër të ri duan…
 Kjo recetë, do të transformojë tërësisht flokët duke iu dhënë atyre shkëlqim dhe volum si asnjëherë më parë. Kjo maskë…
Ky është momenti qesharak kur një nënë e nervozuar, hyn në dhomën e vajzave dhe i gjen ato duke vallëzuar…
Kush mund t’i këshillonte femrat më mirë për një mashkull, sesa një mashkull tjetër? Këto janë disa sekrete, që tregojnë…
Mësuesja Annet Nanozi ishte lodhur nga bashkëshorti i saj. Një mekanik i automjeteve, që po refuzonte të ndihmonte në rritjen…
Ai shkoi në spital i shqetësuar dhe i sqaroi mjekut se kjo situatë ndodhi në mëngjes pasi kishte kryer marrëdhënie…
Moti për ditën e sotme, e martë 3 Korrik. Dita e martë do të jetë kryesisht me diell dhe temperatura…
Miti se sa më shumë të bësh ushtrime, është më mirë, nuk qëndron.  Përkundrazi, përqendrohuni në kualitetin e ushtrimeve, jo…
Cilat janë zakonet, ushqimet që ju ndihmojnë të jetoni sa më gjatë dhe të shëndetshëm? Një seri studimesh shkencore nga…

Lajmet e fundit

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Aktualitet

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Ky vit akademik është bërë më i shtrenjtë për të gjitha nivelet e studimit. Librat dhe mjetet shkollore kanë kushtuar më shumë që nga shtatori 2018 gjithashtu edhe shërbimet arsimore...

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Globi

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e oborrit të shtëpisë, kur një palmë aty u rrëzua duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!