Nëse pi makiato dhe nuk e poston, a ke pirë makiato?   

tele-jpg

Jetojmë në epokën e internetit dhe medieve sociale, ky është jo vetëm fakt por edhe stil jete. E ç’të keqe ka fundja që të ndajmë me të gjithë “friendsat” dhe ‘folloëersat’ formën që merr qumështi i makiatos që sjell kamerieri?! Asnjë formë nuk është njëlloj me tjetrën prandaj meriton pak vëmendje!

Shkon në një street-party dhe sheh 300 persona. E gjeni dot sa njerëz ishin në party? Minimalisht 30,000, sepse secili prej tyre e ka ndarë aktivitetin me të paktën 100 ndjekës në mediet sociale, kështu që edhe ata që s’janë, në fakt janë. Imagjino të jesh në street-party e Electronic Beats dhe të mos kesh as MB as ëireless, as ndonjë shok aq bujar sa të të bëjë hotspot. Zëre se nuk je fare, kështu që më mirë të ikësh dhe të mbyllesh në shtëpi. Ose të shkosh tek dyqani i Telekom Albania dhe të blesh paketën Electronic Beats (se Electronic Beats nuk është vetëm për party tashmë, por edhe ofertë). Që të mos mbetesh pa internet, çfarëdo që të të ndodhë në jetë.

Për të mos u turpëruar në të gjitha lokalet ku më shumë se për kafen, paguani kodin e Wi-fi, aktivizoni paketën Electronic Beats që të merrni 5 GB internet (internet që shtohet nga muaji në muaj, sa herë aktivizon paketën), lundrim në Facebook dhe WhatsApp falas dhe kur paketa mbaron, mos u fusni në panik: aktivizoni URGJENCËN dhe 24 orë çdo gjë është e zgjidhur. Përveç këtyre, ka edhe 200 minuta kombëtare dhe 200 SMS, për rastet urgjente kur duhet të telefononi gjyshen. Electronic Beats nuk të lë asnjëherë në baltë. Lundro i lirë në internet 4G, pa frikën që do dalësh sonte dhe mund të të mbarojë paketa në mes të live story-t. Për më shumë, shiko këtu: http://electronicbeats.com.al/paketa/

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të bëhet publike. Fushat e detyrueshme janë shënjuar me *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>