Nga Oerd Bylykbashi - 18:03, 13/11/2018 Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e…
Nga Mirela Karabina Sot, më 12 Nëntor 2018, në Gjykatën e Rrethit Tiranë u shpall vendimi mbi padinë e ngritur…
Nga Barbara Wesel 100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se…
Nga Qemal SAKAJEVA Le ta quajmë zhbërës, përderisa biblioteka ka bërës. Bëhet si orendi.  Mbushet me libra gjatë jetës. Krijohet…
Që kur Edi Rama u fut në skenën politike, duke u bërë Ministër Kulture, ai gjithmonë përcillte një negativet. Shumë…
Nga Enton abilekaj/ Heqja e Shqiponjës natën, në fshehtësi, fotografimi i rrëzimit të saj për ta përdorur për gallatë në…
Nga Oerd Bylykbashi Lexova qe dje paska reaguar supermeni! Konfirmim i banalitetit te se keqes qe ai perfaqeson. Po reagon…
Nga Michael Knigge Kur SHBA hoqi dorë nga neutraliteti, fati i Luftës së I Botërore dihej. Presidenti i SHBA Wilson…
Nga Ilir Nikolla Asistuam sot në mortin e minoritarit tonë, njëkohësisht ushtar i Athinës, si dhe në shfaqjen mediatike te…
Nga Felix Steiner Tetëdhjetë vjet pas porgromit kundër hebrenjve në Gjermaninë naziste, çdo gjerman mund të pyesë veten: Po familja…
Nga Agustin Palokaj Kancelarja gjermane, Merkel, do të largohet nga politika pasi ta ketë kryesimin e radhës së BE-së në…
Qeverisja e Edi Rama e ka pasur të gjithë epiqendrën e aktivitetit të saj kriminal te ministri i Brendshëm. Rasti…

Lajmet e fundit

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

Politikë

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

  Ish Presidenti, Bujar Nishani ka treguar se si do të vepronte sa I përket propozimit për të dytën herë nga Kryeministri Rama të Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të...

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Bota Shqiptare

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u shpreh se Qeveria mund të bjerë, por jo për shkak se ka marrë një vendim prej të cilit siç tha ai “është hidhëruar Lista...

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!